18 Ocak 2018 13:04

Ortaokulda harem selamlık kantin sırası TBMM'ye taşındı

CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Çerkezköy Metin Seçkin Ortaokulu kantininin harem selamlık olarak ayrılmasını TBMM'ye taşıdı.

Paylaş

CHP PM Üyesi ve Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Çerkezköy Metin Seçkin Ortaokulunda  Müdür Vekili Metin Demirbağ’ın okul kantinini harem selamlık olarak ayırmasını Meclis gündemine taşıdı. TBMM Başkanlığına, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi veren Yüceer, 3 yıl önce aynı kişi hakkında Çerkezköy 75. Yıl Ortaokulunda müdür olarak görev yaparken kız öğrencilere, "Makyaj yapar, kıvırtırsanız, sonunuz Özgecan gibi olur" sözlerini sarf ettiği için soruşturma başlatıldığını hatırlattı.

AYNI MÜDÜRÜN İKİNCİ SKANDALI

Aynı şahsın müdür vekili olarak görev yaptığı Çerkezköy Metin Seçkin Ortaokulunda da velilerin tepkisini çeken skandal bir uygulamaya imza attığını kaydeden Yüceer, Demirbağ’ın eğitimin kalitesinin nasıl artırılması gerektiğine vakit ayırması gerektiğini söyledi.

HAREM SELAMLIK KANTİN

Okul kantininin iki ayrı yazı asılarak “kız öğrenci sırası” ve “erkek öğrenci sırası” olarak bölündüğünü hatırlatan Yüceer, “Bu tür uygulamalarla okullarda karma eğitim uygulaması keyfi bir biçimde fiilen sonlandırılmakta laik eğitime darbe vurulmaktadır. Bu tür çağdışı uygulamalar laik, bilimsel ve çağdaş eğitimle bağdaşmamaktadır” dedi.

BAKAN’A SORULAR

CHP’li Yüceer, Milli Eğitim Bakanı Yılmaz’ın yanıtlaması istemiyle şu soruları yöneltti:
-Bakanlığınıza Çerkezköy Metin Seçkin Ortaokulundaki harem selamlık uygulamasına yönelik herhangi bir şikayet gelmiş midir?  
-Müdür vekili hakkında soruşturma başlatılmış mıdır?
-Okul kantinlerinin harem selamlık olması yönünde Bakanlığınızın herhangi bir talimatı var mıdır?
-Okul kantinindeki harem selamlık uygulamasının gerekçesi nedir?
-Kız ve erkek çocukların aynı kantinden alışveriş yapmasının ne gibi bir sakıncası vardır?
-Müdür olarak görev yaptığı okulda benzer bir nedenden soruşturma geçiren bu şahsın yeniden okul müdürü olarak görevlendirilmesinin gerekçesi nedir?
-Söz konusu müdür hakkında 3 yıl önce başlatılan soruşturmanın sonuçları ne olmuştur? (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Erdoğan martta AB liderleri ile buluşacak

SONRAKİ HABER

Tepebaşı Belediyesi ve ÇGD'den Evrensel’e dayanışma ödülü 

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...