12 Ağustos 2012 15:58

Ankara’da ‘Savaşa hayır’ paneli

ANKARA’da KESK, DİSK, TMMOB ve Ankara Tabip Odası’nın (ATO) birlikte düzenlediği “Savaşa Hayır” başlıklı panelde, emek ve demokrasi güçlerinin 1 Eylül 2012 tarihinden itibaren düzenlenecek bir mitingle, savaş politikalarına karşı birleşik bir mücadele etmesi gerektiği vurgulandı.Hiroşima ve Nagazaki’ye atom bombas

Ankara’da ‘Savaşa hayır’ paneli
Paylaş

ANKARA’da KESK, DİSK, TMMOB ve Ankara Tabip Odası’nın (ATO) birlikte düzenlediği “Savaşa Hayır” başlıklı panelde, emek ve demokrasi güçlerinin 1 Eylül 2012 tarihinden itibaren düzenlenecek bir mitingle, savaş politikalarına karşı birleşik bir mücadele etmesi gerektiği vurgulandı.
Hiroşima ve Nagazaki’ye atom bombası atılışının 67. yıl dönümü nedeniyle yapılan panelde, Suriye’ye yönelik olası müdahale ve AKP Hükümetinin ülke içinde ve dışındaki savaş politikaları masaya yatırıldı.

GENİŞ KATILIM OLDU

Ankara Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (ASMMMO) Konferans Salonu’nda dün gerçekleştirilen panelde, NÜSED Genel Başkanı Özen Aşut moderatörlük yaptı. Panele konuşmacı olarak da Emek Partisi (EMEP) Genel Başkan Yardımcısı Fevzi Ayber, Nükleer Karşıtı Platform (NKP) adına EMO Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Göltaş, Yurt Gazetesi Yazarı Ömer Ödemiş, ÖDP Genel Başkan Yardımcısı Önder İşleyen ve BDP Parti Meclisi Üyesi Yüksel Mutlu katıldı.
Panel öncesi Sevda Cenap And Müzik Vakfı’nın keman ve gitar sanatçıları, “Barış ve Kardeşlik” temalı bir dinleti verdi.

ORTAK EYLEM KARARI

Önemli bir süreçten geçildiğinin vurgulandığı panelde, Türkiye’deki barış savunucularının daha fazla birlikte mücadele etmesi gerektiğine vurgu yapıldı. Yine panelde, 1 Eylül Dünya Barış Günü kapsamında ortak bir eylem ve miting yapma kararı da alındı. (Ankara/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Burhaniye’de Suriye paneli

SONRAKİ HABER

Temeş’in hayati tehlikesi sürüyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...