17 Ocak 2018 18:26

Haber alamadığı çocuklarını Adnan Oktar’ın programında buldu

Viyana'da yaşayan baba, kayıp kız çocuklarını Adnan Oktar'ın programında gördü ve suç duyurusunda bulundu. Çocuklardan biri 18 yaşından küçük.

Paylaş

Avusturya’nın başkenti Viyana’da yaşayan 44 yaşındaki E. K. uzun zamandır haber alamadığı 2 kızını televizyonda Adnan Oktar’ın programında gördü ve Türkiye’ye gelerek suç duyurusunda bulundu.

‘ADNAN OKTAR REŞİT OLMAYAN KIZIMI ALIKOYUYOR’

7 yıl önce ayrıldığı eşinin çocukları Ş.K.(19) B.K.(17) ve oğlu M.K(17) ile birlikte Türkiye'ye gittiğini ve çocuklarından uzun süre haber alamadığını anlatan baba, çocuklarını Adnan Oktar’ın programında gördü. Baba, “Çocuklarımdan B. ve ikizi olan M. daha 17 yaşındalar. Reşit olmayan kızımı televizyona çıkartarak show yapan Adnan Oktar ve diğer sorumlulardan davacı olacağım” dedi. Avusturya Jugendamt ( Gençlik Dairesi) ve savcılığına da durumu bir şikayet dilekçesi ile bildirdiğini ifade eden Koçak, “Kızlarım Viyana'da iyi bir eğitim görüyorlardı. B. okul birincisi bir çocuk. Eğitimlerini yarıda bırakıp Adnan Oktar tarafından yeri belli olmayan bir otelde alıkonulduklarını duyuyorum. Çocuklarımdan sadece Ş. mesajlarıma cevap veriyor. O mesajları da kızımın yazdığına inanmıyorum. Çünkü Ş.’nın Türkçesi ve yazım tarzına uymuyor” diye konuştu.

‘ÇOCUKLARIMI BU NE OLDUĞU BELİRSİZ GRUPTAN KURTARIN’

Ağırlıklı olarak Adnan Oktar'ın show ve yorumlarının yayınlandığı A9 adlı tv kanalında kızlarının Oktar ve taraftarlarınca "kedicik" tabir edilen diğer kadınlarla birlikte gören baba koçak apar topar Türkiye'ye gelerek kızları için mücadeleye başladı. Kartal Adliyesi'ne giderek kızlarının annesi ve Adnan Oktar hakkında suç duyurusunda bulunan Koçak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yardım istedi. Koçak “Kızlarımın aklını çelmişler. B.'nin ikizi olan oğlum M.'ye de aynı şeyleri yapacaklar. Lütfen daha reşit bile olmayan çocuklarımı bu ne olduğu belirsiz gruptan kurtarın" diyerek yetkililerden yardım istedi.

VİYANA BASINI DA YER VERDİ

Ş. ve B. kardeşlerin Viyana'dan sessiz sedasız ayrılıp, annelerinin teşvikiyle televizyon showlarına katıldıklarını yazan Avusturya basını olayı manşetlerine taşıdı. Österrecih gazetesi, Viyana Manşet Haber sayfası kaynağı ile "Viyanalı baba kızlarını skandal tv Show’unda buldu" başlığıyla haberi okurlarına duyurdu. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Engelli gence saldırı 'kindar nesil' söyleminin sonucu

SONRAKİ HABER

Hrant Dink vurulduğu yerde anılıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...