17 Ocak 2018 16:20

KHK'lerle ihraç edilen kamu emekçiler destek bekliyor

KHK’ler ile kamudan ihraç edilen ve işlerine dönmek için 48 haftadır çeşitli meydanlarda eylem yapan kamu emekçileri Evrensel'i ziyaret etti.

Paylaş

OHAL kapsamında çıkan KHK’ler ile kamudan ihraç edilen ve işlerine dönme talebiyle 48 haftadır Bakırköy, Kadıköy ve Kartal Meydanlarında eylemlerine devam eden kamu emekçileri gazetemizi ziyaret etti.

İhraç edilen KESK Üyesi Kamu Emekçileri Özge Astan, Arif Akkuş, Dursun Doğan, Filiz Soylu ve Fatma Akın gerçekleştirdikleri ziyarette kurum ve siyasi partilerden eylemlerine destek beklediklerini ifade etti.

İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığındaki görevinden ihraç edilen Dursun Doğan, “İşimize geri dönme talebiyle 20 bin imza toplayarak İstanbul Valiliğine sunduk. İhbarlara dair bireysel suç duyurusunda bulunuyoruz. Haftanın dört günü İstanbul’un meydanlarında süreci kamuoyu ile paylaşıyoruz. Kurumları ve siyasi partileri ziyaret ederek destek bekliyoruz” dedi.

“KHK ile ihraçlar, eylemler sorumluluk alanımızda bulunuyor” diyen Evrensel Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat da “OHAL ve KHK’lere karşı çeşitli mücadeleler var. Bunların birleşme ihtiyacı var. Eylemlerin, çabaların birleşmesi umut edilir. Günlük olarak yaptıklarınızı takibe devam edeceğiz” diye konuştu.

İhraç edilen kamu emekçileri her pazartesi Kadıköy Altıyol ve Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda (15.00-19.00), her çarşamba Kadıköy ve Bakırköy’de (15.00-19.00), her cuma Kartal Meydanı’nda (13.00-18.00) ve her cumartesi günü Kadıköy ve Bakırköy’de (14.00-16.00) eylem yapıyor.

İhraç edilen kamu emekçilerinin eylem ve çağrıları da ‘istanbulkhkdirenis’ kullanıcı adıyla Facebook, Instagram, Twitter ve Youtube adreslerinden takip edilebilir.  (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bir kavram: Ücretli emek

SONRAKİ HABER

Suudi Arabistan'da tiyatro sanatçılarına sahnede saldırı: 3 yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa