16 Ocak 2018 21:24

Tütün tarlasından kayak ve heykel derslerine

Denizli Tavas Nikfer Mahallesi’nden Kayseri Erciyes’e yarışmaya giden köy çocukları hem kayak kaydı hem de heykel atölyesinde heykeller yaptı. 

Paylaş

Denizli Tavas ilçesi Nikfer Mahallesi’nde hizmete açılan kayak merkeziyle kayak yapmaya başlayan yöre çocukları, yarışmacı seviyeye gelince Kayseri’nin yolunu tuttu. Nikfer’de yaşayan ve çoğu ailenin tütüncülükle geçindiği köyün ilk kayak sporcuları Kayseri Erciyes’te yapılan kayak yarışmalarına katıldı.

Tütün tarlasından kayak yarışmalarına uzanan yolda dört yıldır faaliyet yürüten Nikfer Kayak Doğa Turizmi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları, spor yapmanın yanı sıra gittikleri şehirde  Şair-Ressam Uygur Orhan’dan heykel dersleri aldı. Kayseri Eğitim Sen binasındaki atölyeye konuk olan çocuklar, Orhon’la birlikte heykeller yapıp eğlendiler.

Kısa adı NİKADOS olan spor  kulübünün başkanı Hakan Keysan etkinliklerle ilgili değerlendirmede bulunarak “Çocukların gelişimi için sportif ve sanatsal çalışmalarla eğitimlerinde ve bilinçlerinde bir farkındalık yaratmaya çabalıyoruz” dedi. Keysan ayrıca Uygur Orhon’a  heykel atölyesinden dolayı teşekkür etti. (Denizli/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İzmir’de 46 örgütten OHAL kaldırılsın çağrısı

SONRAKİ HABER

Van'da siyasi partilerden kayyumlara karşı ortak mücadele çağrısı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa