15 Ocak 2018 23:33

Ümit Kocasakal CHP genel başkanlığına adaylığını açıklayacak

İstanbul Barosu eski başkanı Ümit Kocasakal, çarşamba günü düzenleyeceği basın toplantısıyla CHP genel başkanlığına adaylığını açıklayacak.

Paylaş

İstanbul Barosu eski Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocasakal, çarşamba günü Taksim'deki bir otelde düzenleyeceği basın toplantısıyla CHP genel başkanlığına adaylığını açıklayacak. 

Ümit Kocasakal'ın basın ekibi tarafından gönderilen basın davetinde "Prof. Dr. Ümit Kocasakal'ın gündem değerlendirmesi, CHP Genel Başkanlığı'na adaylık açıklaması olacaktır" denildi. Ayrıca basın açıklamasının Çarşamba günü saat 11.00'de Taksim'de bir otelde düzenleneceği belirtildi.

Kocasakal'ın ekibinden Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) GYK Üyesi ve İstanbul Bölge Sorumlusu Dursun Ali Toraman, basın davetinin ardından DHA'ya yaptığı açıklamada, Ümit Kocasakal'ın çarşamba günü düzenlenecek basın toplantısında CHP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıklayacağını doğruladı.

ÜMİT KOCASAKAL KİMDİR?

11 Mayıs 1966'da, işçi olarak Almanya'ya giden Sinoplu bir baba ve Gümülcine göçmeni bir annenin çocuğu olarak Köln'de doğan Ümit Kocasakal'ın çocukluk ve gençlik yılları Sarıyer Büyükdere’de geçti.

1986’da Galatasaray Lisesi’ni ve 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.

5 yıllık avukatlık dönemi sonrası Galatasaray Üniversitesi Ceza ve Ceza Usul Hukuku asistanı oldu. 2000 yılında “Karapara Aklama Suçu” konulu teziyle doktor ve 2005’te de "AB Ceza Hukukunun Esasları" adlı çalışmayla doçent oldu. Üniversitelerde dersler verdi. Yayımlanmış çok sayıda makalesi olan Kocasakal, halen Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Ceza ve Ceza Usul Hukuku Ana Bilim Dalı başkanlığı görevini sürdürmektedir. Ayrıca Yeditepe Üniversitesinde Ceza Hukuku derslerini vermektedir.

7 Kasım 2010, 14 Ekim 2012 ve 19 Ekim 2014 tarihlerinde İstanbul Barosu başkanlığına seçilmiştir. 23 Ekim 2016 tarihinde yapılan baro başkanlığı seçimlerinde ise aday olmamıştır. 23 Ekim 2016 tarihi itibarıyla Türkiye Barolar Birliği delegesidir.  (HABER MERKEZİ)

 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘Sadece Diktatör’ Meclis gündeminde

SONRAKİ HABER

Kocaelili işçiler: Ücretlerimizin çoğu vergiye gidiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa