15 Ocak 2018 22:54

Buzdan Heykeller Müzesi’ne yoğun ilgi

Türkiye’de ilk kez 2 yıl önce Antalya’da kurulan “Buzdan Heykeller Müzesi”ni bugüne kadar 60 binin üzerinde ziyaretçi gezdi.

Paylaş

Antalya Akvaryum içindeki Kar Dünyası Eğlence Merkezinde hazırlanan “Buzdan Heykeller Müzesi”, yerli ve yabancı yüzlerce turistin ilgisini çekiyor. İnsan figürü, kilise, kalpli sevgili köşesi, doğum günü köşesi, kral tahtı ve farklı hayvan figürlerinin işlendiği buzdan heykeller, çocuklar başta olmak üzere her yaş grubunun beğenisini topluyor.

Müzede, başlangıçta 30 olan heykel sayısı zamanla 57’ye yükseldi. Açıldığı günden bu yana 60 binin üzerinde ziyaretçinin dolaştığı müze, ilgi görmeye devam ediyor. Bellorophontes (Chimera Efsanesi), Hadrianus Kapısı, Apollon Tapınağı, Myra, St Nicolas (Noel Baba), Abdal Musa, Attalos, Belkıs Efsanesi, Likya Mezarlığı gibi Antalya’yı simgeleyen tarihi yapıların da işlendiği müze, farklı konsept heykelleri de bünyesine katarak büyümeyi hedefliyor.

FARKLI BİR MÜZE ORTAYA ÇIKARDIK

Buzdan heykeller müzesi

“Buzdan Heykeller Müzesi”nin sergilendiği Kar Dünyası Eğlence Merkezinin Müdür Yardımcısı Okan Gürses, dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçiler tarafından gezilen müzenin, Türkiye’de ilk olduğunu vurguladı. Gürses, “Farklı bir müze ortaya çıkarmanın heyecanını yaşıyoruz. Antalya gibi yaz aylarında 50 derece sıcaklığı gören bir şehirde buzdan müze kurmak, mutluluk verici. Müzemiz, açıldığı günden bu yana sürekli ziyaretçi ağırlıyor. Müzemiz, her geçen gün büyüyor” dedi. (Antalya/DHA)

Antalya Buzdan Heykeller Müzesi

Reklam
ÖNCEKİ HABER

'KHK ile doğa talanı daha da artacak'

SONRAKİ HABER

Batı Şeria ve Gazze'de binlerce kişi Trump'ın işgal planına karşı sokağa çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa