15 Ocak 2018 14:05

Denizli’de Deniz Gezmiş'i ananlar yargılanacak

Denizli'de Türkiye gençlik hareketinin devrimci önderlerinden Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının anmasında gözaltına alınanların davası görülecek.

Paylaş

Denizli’de, Türkiye gençlik hareketinin devrimci önderlerinden Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ı ve arkadaşlarını anmak isteyen 29 kişiye açılan davanın ilk duruşması 17 Ocak'ta Denizli 10. Asliye Ceza Mahkemesinde görülecek.
 
6 Mayıs 2017 günü '3 fidan'ı Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı anmak için bir araya gelen gençlere polis saldırmış, 34 kişi gözaltına alınmıştı.
 
Denizli Emek Gençliği, yaptığı yazılı açıklama ile Denizlilileri duruşmanın görüleceği Denizli Adliyesine çağırdı.

 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Denizleri idam ederek gençleri mücadeleden koparacağına inananlar bugün bir kez daha gördüler ki gençler yine sokaklarda, yine bağımsızlık ve sosyalizm mücadelesini haykırmaktadır. Denizlerin idamı gençleri durduramadığı gibi OHAL duvarı da mücadele eden gençleri korkutamayacak, yıldıramayacaktır! Denizlerden aldığımız bayrağı daha ileriye taşırken, parasız bilimsel eğitim isteyen gençlerin, yaşanabilir bir ücret isteyen işçilerin, erkek adalet değil gerçek adalet isteyen kadınların ve ezilen halkların önüne diktiğiniz OHAL duvarını yıkacak, tam bağımsız ve demokratik bir ülke kurana dek devrim koşusunu sürdüreceğiz.” (HABER MERKEZİ)

 

 

(Fotoğraf: Arşiv)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Abbas: Trump’ın barış çabaları göz boyamadan ibaret

SONRAKİ HABER

91 kadın ve LGBTİ örgütü: Kadınlar OHAL’e alışmıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...