Silopi'den Afrin sınırına askeri sevkiyat

Silopi'den Afrin sınırına askeri sevkiyat

Şırnak Silopi yakınlarındaki IKBY sınırına geçen yıl yerleştirilen zırhlı askeri araçlardan bir bölümü, bugün Afrin sınırına doğru gönderildi.

Şırnak'ın Silopi ilçesi yakınlarındaki IKBY sınırına geçen yıl getirilerek 172'nci Zırhlı Tugay Komutanlığı'nın, 'Şehit Ercüment Türkmen Kışlası'na konuşlandırılan zırhlı askeri araçlardan bir bölümü, bugün TIR'lara yüklenerek Hatay'a doğru gönderildi.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra Çankırı'da bulunan 28'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'na ait Geliştirilmiş Zırhlı Personel Taşıyıcı (GZPT) ve Zırhlı Personel Taşıyıcılar (ZPT) ile çok sayıda tank yüklü TIR, geçen yıl IKBY sınırında bulunan Silopi ilçesine getirilerek 172'nci Zırhlı Tugay Komutanlığı 'Şehit Ercüment Türkmen Kışlası'na konuşlandırılmıştı. 

Afrin bölgesindeki gelişmeler nedeniyle dün çok sayıda boş TIR tarihi İpek yolu üzerinden Silopi ilçesine gönderildi. Silopi ilçesine getirilen TIR'lar ile bu sabah zırhlı personel taşıyıcıların bir kısmı yüklenerek Silopi'den Gaziantep ve Hatay tarafına gönderildi. (DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 15 Ocak 2018 11:05
www.evrensel.net
ETİKETLER AfrinTürkiye