15 Ocak 2018 08:03

Demirtaş: Adaylığımla ilgili imza kampanyası doğru olmaz

Selahattin Demirtaş yeniden aday olması konusunda başlatılan imza kampanyasına ilişkin, ‘Adaylığım ile ilgili imza kampanyası yapmak doğru olmaz’ dedi

Paylaş

HDP'nin tutuklu Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Twetter’dan verdiği mesajla yeniden aday olması konusunda başlatılan imza kampanyasına ilişkin, "Adaylığım ile ilgili imza kampanyası vs. yapmak doğru olmaz" dedi. 

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin 11 Şubat’ta yapacağı 3’üncü Olağan Kongresi’nde eşbaşkanlığa aday olmayacağını duyurmuştu. 

Demirtaş’ın kararının ardından ise tartışmalar başlamış ve bazı seçmenler Demirtaş’ın tekrar adaylığı için imza kampanyaları düzenlemişti.

 


 
Avukatları aracılığıyla, twitterdan mesaj veren Demirtaş, kararının kesin olduğunu dile getirdi. 
 
Demirtaş, şunları yazdı: 
 
1- "Eş Başkan adaylığım konusunda öneri yapan bütün partililerimize içten teşekkürlerimi sunuyorum. Ancak adaylığım ile ilgili imza kampanyası vs. yapmak doğru olmaz. Çünkü ben aday olmak istesem bunun önünde ne resmi ne de fiili engel yoktur.
 
2- Partililerimizin ve dostlarımızın bu dayanışmasını saygıyla karşılıyorum. Ancak kongreye doğru giderken, güçlü kongre hazırlıklarına zarar verdiğinin de bilinmesini istiyorum.
 
3- Sizlerden, güçlü alternatif Eş Başkan önerileri ile birlikte, partinin politikalarına yönelik öneriler beklediğimi özellikle belirtmek istiyorum. Hepinize selam ve sevgilerimi iletiyorum." (Ankara/MA)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Avustralya Açık başladı: Venus Williams ilk turda elendi

SONRAKİ HABER

Bozankaya Otomotiv'de sendika düşmanlığı sürüyor: Atılan işçi sayısı 45'e yükseldi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa