14 Ocak 2018 21:42

Hamas, FKÖ toplantısına katılmayacak

Hamas, Filistin Kurtuluş Örgütüne (FKÖ) bağlı Filistin Merkez Konseyi toplantısına katılmama kararı aldı.

Paylaş

Hamas Ulusal İlişkiler Ofisi’nden yapılan basın açıklamasında, Hamas’ın Filistin Kurtuluş Örgütüne (FKÖ) bağlı Filistin Merkez Konseyi toplantısına katılmama kararı aldığı bildirildi.

Hamas’ın Ulusal İlişkiler Ofisi Başkanı Husam Bedran, Konsey’in, içinde bulunulan şartlarda Ramallah’ta toplanarak “kapsamlı ve sorumlu bir şekilde siyasi süreci gözden geçirme yapamayacağı” sonucuna varıldığını belirtti. Bedran, “Bu nedenle Merkez Konseyi toplantısına katılmama kararı aldık” ifadelerini kullandı.

Bedran, Hamas’ın toplantıya katılmak için aradığı şartların başında, “tüm Filistinli grupların bu tarihi ve önemli sürece dâhil olabilmesi ve işgal devletinin baskılarından uzak bir şekilde karar alınması için söz konusu toplantının işgal altındaki topraklardan başka bir yerde yapılmasının” yer aldığını kaydetti.

Filistin Ulusal Konseyi Başkanı Selim ez Zanun, Filistin Kurtuluş Örgütüne (FKÖ) bağlı Filistin Merkez Konseyi toplantısının 14-19 Ocak’ta Ramallah’ta düzenlenmesi planlandığını aktarmıştı.  (DIŞ HABERLER)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Chelsea Manning Senato için aday adayı

SONRAKİ HABER

Jandarma Uzman Çavuş, tartışma bahanesiyle kız arkadaşını öldürdü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa