13 Ocak 2018 17:02

Sabah Gazetesi, CAL velilerini hedef gösterdi

Sabah, 'Müdür sucuk partisi yapıyor' diyerek saldırdılar! Bakın gerçek ne çıktı?' haberinde Cağaloğlu Anadolu Lisesi velilerini hedef gösterdi.

Paylaş

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Sabah Gazetesi, “Müdür sucuk partisi yapıyor” diyerek saldırdılar! Bakın gerçek ne çıktı?” haberinde Cağaloğlu Anadolu Lisesi velilerini hedef gösterdi.  Geçtiğimiz günlerde Cağaloğlu Anadolu Lisesinde okul müdürü Necati Yener, düzenlediği ızgara partisine katılmayan öğrencilerin sınıflarına giderek tehdit ve hakaret etmişti. Tepki çeken Müdür Necati Yener, hiçbir şey olmamış gibi mangal partisi düzenlemiş, fakat öğrenciler sucuk partisine katılmayarak, müdürü protesto etmişti.

Hükümete yakınlığıyla bilinen Sabah Gazetesi bugün yayınladığı haberde öğrenci velilerinin isimleri açık açık yayınlandı. Bu da yetmezmiş gibi velilerin ‘ideolojik sol örgütleri’ tahrik ettiği yazıldı. Haberde, “Okul Aile Birliği yöneticileri Nilgün Kamakgün ve Melek Görk'ün ideolojik sol örgütleri tahrik ederek yaptığı provokasyon CHP ve PKK medyasında geniş yer bulması üzerine tartışma farklı bir boyut kazandı. Öğrencilerle iyi iletişim kurmaya çalışan Müdür Necati Yener hakkında başlatılan iftira kampanyasının arkasında ise ideolojik nedenlerin yattığı öğrenildi.Okul müdürü Necati Yener'in öğrencilerle iyi iletişim kurmak için organize ettiği gezileri ve yemekli toplantıları provoka etmeye çalışan Okul Aile Birliği üyeleri Nilgün Kamakgün, Melek Görk, Sibel Özkan Tarım ve Duygu Yalçıner sosyal medya üzerinden CHP ve PKK medyasının önemli isimlerini organize ederek gerçekleştirdikleri şov Cuma günü medyada geniş yer aldı” denildi.

Haberin devamında ise şu akıl almaz ifadeler kullanıldı: “PKK'ya yakınlığı ile bilinen Birgün Gazetesi, DHKP-C'ye yakın Halkevleri, FETÖ'nün sesi Cumhuriyet ve CHP'li Barış Yarkadaş ile birlikte Cağaloğlu Anadolu Lisesi Müdürü Necati Yener'e yönelik itibarsızlaştırma kampanyası başlatan Okul Aile Birliği yöneticilerinin derdinin aslında eğitim olmadığı belirtiliyor. Öte yandan okulda eğitimi engellemeye çalışan Okul Aile Birliği yöneticileri hakkında da soruşturma başlatılacağı öğrenildi.” Adı geçen haberde suçlanan ve hedef gösterilen velilerin görüşlerine başvurulmamış olması ise dikkat çekti. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Mumia Abu Jamal’e cezaevinde ziyaret

SONRAKİ HABER

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad: Türkiye'nin gitmesi gerekiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa