13 Ocak 2018 16:43

KESK: Keyfi kararlara karşı mücadele edeceğiz

KESK Mersin Şubeler Platformu yaptığı eylemde ihraç edilen üyelerinin işe iade edilmesini istedi.

Paylaş

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Mersin Şubeler Platformu, ihraç edilen üyelerinin işe iade edilmesi talebiyle Özgür Çocuk Parkı’nda basın açıklaması yaptı. Açıklamada, “Haksız hukuksuz işten atılan KESK üyeleri işlerine iade edilsin” pankartı açılırken sık sık “İşimizi geri istiyoruz” sloganları atıldı. 

KESK Mersin Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Yılmaz Bozkurt, OHAL’in siyasi iktidarın ve sarayın hedefinin önündeki engelleri temizleme silahına dönüştürüldüğünü belirtti. KHK’lerin Türkiye’yi yönetenlerin korkusunun ürünü olduğunu aktaran Bozkurt, OHAL’in siyasal iktidarın tüm keyfi emelleri önündeki engelleri temizleme silahına dönüştüğünü ifade etti.

OHAL’İ UYGULAYANLARIN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ 

OHAL adı altında antidemokratik düzende yayınlanan KHK’ler ile 100 binin üzerinde kamu emekçisinin ihraç edildiğini hatırlatan Bozkurt, İhraç edilenlerin 4 bin 238’inin KESK üyesi olduğuna dikkat çekti. OHAL hukuksuzluğu altında, yeni yılın ilk günlerinde başka bir keyfi uygulamanın haberini aldıklarını ifade eden Bozkurt sözlerine şöyle devam etti: “Mersin Üniversitesi Hastanesinde çalışan üyemiz Nadide Toker, OHAL’in izin verdiği keyfilik yetkisine dayanarak işlem yapan Mersin Üniversitesi Disiplin Kurulu tarafından ‘memuriyetten çıkarılma’ kararı ile 6 Ocak 2018 günü işinden atıldı. 2012 yılından kalma, düşmüş bir davayı ve savcılığın henüz işlem bile yapmadığı 8 Mart’ta yapılan bir basın açıklamasının gerekçe gösterildi.” 

Yapılan keyfi kararlara karşı mücadelelerini her geçen gün daha da büyüteceklerini ifade eden Bozkurt, “Haksız yere işten atılan her bir üyemiz işlerine iade edilene kadar OHAL’den mesul olan ve onu uygulayanların peşini bırakmayacağımız” diye konuştu. (Mersin/MA)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İZDSO bu kez gazeteciler için sahne aldı 

SONRAKİ HABER

İmamoğlu’ndan Erdoğan’a Kanal İstanbul yanıtı: Bir kişi değil, 16 milyon insan bilir

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa