12 Ocak 2018 21:27

Facebook’un hisseleri sert düştü

Facebook, arkadaş ve aile üyelerinin paylaştığı içeriğe öncelik verip markaların içeriğini azaltacağını açıklayınca şirket hisseleri düştü.

Paylaş

Facebook haber akışı filtresinin, arkadaş ve aile üyelerinin paylaştığı içeriğe öncelik vermesi için değiştirileceğini açıklayınca şirketin hisseleri düştü.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, uygulamanın haber akışı filtresini, arkadaşlar ve aile üyelerinin paylaştığı içeriğe öncelik vermesi için değiştirileceğini ve yayıncılardan ve markalardan gelen içerik miktarını azaltacağını açıkladı. Fakat bu açıklama şirketin hisselerinin düşmesine yol açtı, hisseler yüzde 6’ya varan değer kaybı yaşadı. Facebook bu açıklama neticesinde piyasa değerinden yaklaşık 23 milyar dolar değer kaybı yaşadı. Zuckerberg'in açıklanmasından önce, yüksek seviyelere sahip olan hisseler bu açıklama ile düştü.  

Uygulamada yapılacak güncelleme ile aile ve arkadaşlarla paylaşılmak istenen içerikler daha yukarıda görünecek. Paylaşım ve diyalogları tetikleyen içeriklere daha fazla yer verilmesi planlanırken, yayıncı kuruluşlar ve reklam verenlerin videolarının daha az gösterilecek olması, reklam veren şirketlerin reklam gelirlerinin düşebileceği endişesini taşıdığından, hisselerin düştüğü tahmin ediliyor. (DHA)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘Ölüm solumak istemiyoruz’

SONRAKİ HABER

Öğrenip, güçleneceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa