Pentagon: Bölgedeki müttefiklere eğitim fırsatları sunuyoruz

Pentagon: Bölgedeki müttefiklere eğitim fırsatları sunuyoruz

ABD Savunma Bakanlığı, SDG'ye eğitim sorusunu ‘Bölgedeki müttefiklere ve ortaklara geniş çeşitlilikte eğitim fırsatları sunuyoruz’ diye cevapladı.

ABD Savunma Bakanlığı, (Pentagon) Suriye Demokratik Güçleri’ne (SDG) sınır muhafaza eğitiminin verilmesine ilişkin olarak, "Bölgedeki müttefiklere ve ortaklara geniş çeşitlilikte eğitim fırsatları sunuyoruz" dedi.

Pentagon Sözcüsü Dana White ve ABD Genelkurmay Başkanlığı Direktörü General Kenneth McKenzie, medya mensuplarına yönelik haftalık brifing sırasında, Fırat Nehri vadisinde “IŞİD’e karşı operasyonların sürdüğünü ancak örgütün parçalanmakla birlikte henüz yenilgiye uğratılmadığını” belirterek örgütün yeniden canlandırılmasının önlenmesinin taşıdığı önemi vurguladı.

General McKenzie, Rusya’nın Suriye’deki Hmeymim hava üssüne insansız hava araçları (İHA) ile yapılan saldırılardan ABD’nin sorumlu olduğu iddiasını redderken “ABD’nin Rus üssüne yönelik İHA saldırısına hiçbir biçimde karışmadığını kesin olarak söyleyebilirim” dedi.

‘MÜTTEFİKLERİMİZE EĞİTİM FIRSATI SUNUYORUZ’

ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin, SDG'nin bazı unsurlarına sınır muhafaza eğitimi vermesine ilişkin soruya ise McKenzie, mevcut durumda ayrıntılara giremeyeceğini belirterek şu yanıtı verdi: “Bu, şimdi girmeyeceğim operasyonel bir ayrıntı. Bölgedeki müttefiklere ve ortaklara geniş çeşitlilikte eğitim fırsatları sunuyoruz ancak bunun ayrıntılarına girmeyeceğim. Şu aralar erken olur.” (ANKA) 

Son Düzenlenme Tarihi: 12 Ocak 2018 16:03
www.evrensel.net
ETİKETLER ABDSDGSuriye