11 Ocak 2018 17:28

Şemdinli'de 176 öğrenci, yemekten zehirlendi

Şemdinli'nin Tekeli Köyü ilk ve Ortaokulu'na giden 176 öğrenci öğle yemeği sonrasında yaşadıkları gıda zehirlenmesi nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Paylaş

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinin Tekeli Köyü ilk ve Ortaokulu'na giden 176 öğrenci, öğle yemeği sonrası rahatsızlanınca okul yetkilileri tarafından çağrılan ambulanslar ve okul servisleriyle hastaneye kaldırıldı. Doktarlar öğrencilere gıda zehirlenmesi tanısı konulduğunu söyledi.

Şemdinli ilçe merkezine yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta bulunan Tekeli Köyü İlk ve Ortaokulu'na giden öğrenciler, öğlen yemeği sonrası rahatsızlandı. İshal, mide bulantısı ve kusma şikayetleri üzerine okul idarecileri 112 ekiplerine haber verdi. Bunun üzerine öğrenciler okula gelen ambulans ve okul servisleriyle Şemdinli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Öğrencilerin yedikleri öğle yemeği ile ilgili açıklama yapılmazken hastanede tedavi gören öğrencilerin genel olarak sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi. Yaşanan olayın ardından ilçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Muhammet Fuat Türkman'ın okul idarecilerini ve milli eğitim yetkililerini çağırarak konuyla ilgili bilgi aldığı belirtildi. 

Hastane Başhekimi Dr. Selçuk Kaba, öğrencilere gıda zehirlenmesi tanısı konulduğunu söyledi. Dr. Kaba, "Gerekli müdahaleler yapıldı. Genel anlamda öğrencilerde bir sıkıntı yok."dedi. 

Şemdinli Milli Eğitim Müdürü Senar Yüce ise okuda eğitim gören 400 öğrenciye öğlen yemeği verildiğini belirterek, "176 öğrenciyi zehirlenme tanısıyla hastaneye kaldırdık. Öğrencilerimizin büyük kısmı ayakta tedavi gördü ve taburcu edildi. Bununla ilgili aynı yemek farklı okullarda da öğrencilere verildi. Ancak o okullarda bir sıkntı yok. Burayla ilgili gerekli incelemeleri başlattık. Nedenini en kısa zamanda bulup gerekli önlemleri alacağız." diye konuştu. 

İlçe Kaymakamı Muhammet Fuat Türkman da hastaneye giderek öğrencilerin durumu hakkında hastane yetkililerinden bilgi alıp öğrencilerle bir süre sohbet etti. (DHA)


 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Zonguldak'ta KHK ile ihraç edilen emekçilere ödül

SONRAKİ HABER

'Türkiye’nin Suriye’den çekilmesi talebi artacak'

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...