11 Ocak 2018 17:19

Zonguldak'ta KHK ile ihraç edilen emekçilere ödül

Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı (ZOKEV) tarafından düzenlenen Kültür ve Eğitim Ödülleri, KHK ile ihraç edilen emekçilere verildi.

Paylaş

Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı (ZOKEV) tarafından düzenlenen Kültür ve Eğitim Ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerini buldu. KHK ile ihraç edilen Eğitim Sen Zonguldak Şube Sekreteri İsmet Akyol ve Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisi Gökhan Taner Günsan’a eğitim, KHK ile ihraç edilen maden işçisi ve şair Salim Çalık kültür alanında ödüle layık görüldü. Maden Mühendisleri Derneği lokalinde yapılan ödül töreninde konuşan ZOKEV Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Kalafat, dayanışmanın önemine dikkat çekti.

Kültür alanında ödül KHK ile ihraç edilen maden işçisi ve şair Salim Çalık’a verildi. Çalık, “Bizi ihraç edenler bize boyun eğdiremezler. Ben yine şiirlerimi yazmaya devam edeceğim. Yine bu kentin kültürüne, değerlerine sahip çıkmaya devam edeceğim” diye konuştu.

Sendikal faaliyetleri sırasında laik, demokratik eğitim için de mücadele eden Eğitim Sen Zonguldak Şube Sekreteri İsmet Akyol da eğitim alanında ödül aldı. Akyol, teşekkür konuşmasında, “Yaptığımız çalışmalar bir takım odakları sarstı. Bu nedenle ihraç edildik. Bu ödülü kızım, eşim, öğrencilerimiz, ihraç olan tüm Eğitim Sen’liler ve KESK üyeleri için alıyorum” dedi. Yine eğitim alanında verilen bir diğer ödülü Gökhan Taner Günsan aldı. Günsan, “Bu ödülün bizlerle birlikte, bu ülkede laik, demokratik, bilimsel eğitim için mücadele insanlara da verildi” diye 
konuştu. (Zonguldak/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Rize Fındıklı'da HES'çi şirket kaybetti, yöre halkı kazandı

SONRAKİ HABER

Kayseri'de mantar işçilerini taşıyan minibüs kaza yaptı: 13 yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa