11 Ocak 2018 15:07

Önkibar'dan Cem Küçük iddiası: 'Doğan hakkında yazma dendi'

Türkiye gazetesinin sahibi İhlas Holding yönetiminin, Cem Küçük'ün Doğan Grubuna dair yazmaması yönünde karar aldığı iddia edildi.

Paylaş

Cem Küçük’ün Doğan Grubu hakkında yazmama kararı almasında, Türkiye gazetesinin sahibi olan İhlas Holding yönetiminin etkili olduğunu iddia eden Sabahattin Önkibar, konunun nasıl konuşulduğuna ilişkin bir diyalog da yayımladı.

İddiayayı yayınlayan isim, geçmişte Türkiye gazetesinin de bağlı olduğu İhlas Holdingde üst düzey yönetici olarak çalışan Aydınlık Yazarı Sabahattin Önkibar. Önkibar, köşesinde, “Bilgi uzun yılar yöneticilik yaptığım TGRT-Türkiye Gazetesinin içinden. İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Ören ve TGRT ve Türkiye Gazetesinin CEO’su konumunda olan eşi Aslıhan Ören, Cem Küçük’ü çağırırlar ve aralarında şöyle bir diyalog olur” diyerek söz konusu görüşmeye dair şunları yazdı:

Mücahit Ören: Cem Bey bundan böyle Doğan Grubu ile alakalı tek satır yazmayacaksınız.

Cem Küçük: Ama Mücahit Bey bizim yaptığımız kutlu bir mücadele.

Mücahit Ören: Siz onların aleyhinde yazdıkça, onlar da bizim üstümüze geliyor.

Cem Küçük: Benim mücadelem şahsi değil, Saray’ın emri ile yapıyorum.

Mücahit Ören: Hayır öyle değil... Net olarak öğrendik bunu... Sadece Doğan Grubu hakkında değil, hiçbir gazete ve gazeteciye saldırmayacaksın... Zararı bize oluyor. Bu size son ikazımdır. Aksi takdirde sizinle birlikte çalışamayacağız.

Cem Küçük: Emredersiniz, asla yazmayacağım efendim.” (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Beşiktaş Belediyesi'nin başkan vekili Tahir Doğaç oldu

SONRAKİ HABER

HDP Milletvekili Remziye Tosun: Tüm haklar tehlike altında

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa