11 Ocak 2018 10:55

Güney Kore kripto parayı yasaklamaya hazırlanıyor

Güney Kore Adalet Bakanlığı, 'Gittikçe kumar oynamaya benzediği' gerekçesiyle kripto parayı yasaklamaya hazırlanıyor.

Paylaş

Güney Kore Gwachean hükümetinin yeni yıl basın toplantısında "Güney Kore'deki kripto para ticaretinin gittikçe kumar oynamaya benzediğini" söyleyen Güney Kore Adalet Bakanı Park Sang Ki, yönetimin kripto para borsasını tamamen yürürlükten kaldıracak bir yasa tasarısı hazırladığını söyledi.

DHA'nın haberine göre Sang Ki bugün yaptığı açıklamada, "Adalet Bakanlığı kripto para piyasasının genel ekonomiye oldukça az katkı yapması ve bireysel yatırımcıları zarara sokması sebebiyle yeni bir tasarı hazırladı" dedi. Kripto para piyasasının yol açabileceği zararlara değinen Sang Ki, "Ülke genelinde birçok kişi blok zinciri teknolojisi ile bağlantılı olarak kripto para piyasasının büyüme potansiyeline sahip olduğu görüşünü savunurken, fiyat dalgalanması ve işlem yöntemi nedeniyle bu piyasanın olumsuz yan etkileri olabilir. Bu sebeple Güney Kore hükümeti, halkı, kripto para piyasasının etkileri hakkında uyarmaya devam edecek" dedi.

Bakanlığın açıklamasının ardından Güney Kore kripto para piyasasında büyük bir düşüş gözlemlendi. Güney Kore'nin dünya genelindeki en büyük kripto para piyasalarından birine sahip olması sebebiyle, yeni yasa tasarısının kabul edilmesinin, küresel olarak kripto para piyasasında büyük değişimlere neden olabileceği öngörülüyor. (DIŞ HABERLER)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Ahmet Türk: Eş genel başkanlık için sağlığım el vermiyor

SONRAKİ HABER

Fransa'da genel greve devam çağrısı yapıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa