11 Ocak 2018 09:00

Paris’in göbeğindeki lüks Ritz Oteli'nde silahlı soygun

Fransa'nın başkenti Paris'te beş yıldızlı Ritz Oteli'ne giren 5 kişi, 4.5 milyon avro değerinde mücevheri gasbetti.

Paylaş

Fransa’nın başkenti Paris’in merkezindeki lüks Ritz Oteli’ne giren 5 maskeli şahıs, 4.5 milyon avro değerinde mücevheri gasbetti.

Bıçak ve balta taşıdığı belirtilen soygunculardan üçü yakalandı. Otelin arka kapısından çıkan ve küçük motosikletle kaçtığı belirlenen iki kişiye henüz ulaşılamadı.

Polis, soyguncuların beş yıldızlı otele 18.30 sularında girdiğini, camekanları baltalarla paramparça ettikten sonra mücevherleri çantalarına doldurduğunu söyledi.

Panik yaşayan otel müşterilerinin mutfağa saklandığı belirtilirken görgü tanıkları en az 10 el silah sesi duyduklarını aktardı. Olay esnasında otelin Hemingway barında olan Fransız Yazar Frederic Beigbeder, gazetecilerin bodruma sığındığını ifade etti.

Bir otel çalışanının yaralandığı iddia edildi ancak polis bu bilgiyi doğrulamadı. Le Parisien gazetesi, soyguncuların polisçe bilindiğini yazdı.
Ritz Oteli, Mısırlı işadamı Muhammed Ali Fayed’e ait.

Ritz Oteli ile birlikte Fransa Adalet Bakanlığı’nın da yer aldığı Place Vendôme’da güvenlik önlemleri bölgedeki lüks mağaza ve kuyumcularda yaşanan hırsızlık olayları sonrası 2014 yılında artırılmıştı.

Paris’te son dönemin en meşhur soygunu Ekim 2016’da gerçekleşmişti. Bu tarihte ABD’li şöhret Kim Kardashian’ın 10 milyon avro tutarındaki mücevheratı çalınmıştı. (DIŞ HABERLER)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Gazetelerde 'Ne Var Ne Yok?' - 11 Ocak 2018

SONRAKİ HABER

Öğrenip, güçleneceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa