10 Ocak 2018 17:33

KESK’ten ‘OHAL değil demokrasi’ mitingine çağrı

Miting 14 Ocak'ta Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda gerçekleşecek.

Paylaş

KESK İstanbul Şubeler Platformu, "OHAL değil demokrasi" şiarıyla Bakırköy’de İstanbul bölge mitingi düzenleyecek. İnsanların işiyle, ekmeğiyle tehdit edilmediği, özgürce seçimler yapabildiği bir ülke için mitinge katılması çağrısı yapıldı. 

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) İstanbul Şubeler Platformu, OHAL’in kaldırılması, KHK’lerin iptal edilmesi, işten atılan emekçilerin işine iade edilmesi talebiyle İstanbul bölge mitingi düzenleyecek. Emekçiler, miting için 14 Ocak günü Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda bir araya gelecek. ‘OHAL değil demokrasi’ sloganıyla düzenlenecek mitinge ilişkin konuşan KESK İstanbul Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Kazım Yılancı, “Her gün yeni KHK’nin yayımlandığı, insanların haksız hukuksuz bir şekilde işten çıkarıldığı, sokakların paramiliter güçlere bırakılmaya çalışıldığı bir dönemde bunun bir tarihsel görev olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Bu mitingi, OHAL’in tekrar tekrar uzatılmasına ve bunun yeniden tesis edilerek ülkenin yaşamına girmesine ‘hayır’ demek için düzenlediklerini ifade eden Yılancı, bunu tarihsel bir görev olarak gördüklerini vurguladı. 

Ülkenin bu şekilde yönetilemeyeceğine vurgu yapan Yılancı, “Dolayısıyla OHAL’in bir an önce kaldırılması, çıkmış KHK’lerin yarattığı mağduriyetlerin bir an önce ortadan kaldırılması, OHAL Değerlendirme Komisyonunun ne işe yaradığının bir an evvel izah edilmesi, aldığı, alacağı kararların gözden geçirilmesi gibi taleplerimiz var. Çünkü bu ülkeyi bu şekilde yönetmek doğru değil. İnsanların korkmadan işe gidebildiği, düşüncelerini özgürce ifade edebildiği, işiyle, ekmeğiyle tehdit edilmediği, özgürce seçimler yapabildiği bir ülke istiyoruz” dedi. (İstanbul/MA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

'Çorum'daki kütüphane ranta kurban gitmesin'

SONRAKİ HABER

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü "bağış parasıyla tatile gittiği" iddiasını yalanladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa