09 Ocak 2018 18:42

CHP’li Tahsin Tarhan: Cemaat yurtları araştırılsın

CHP’li Tahsin Tarhan, Cemaatlerin üniversite yurtlarında örgütlenmelerinin hâlâ devam ettiği iddialarının araştırılması için araştırma önergesi verdi.

Paylaş

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Cemaatlerin üniversite yurtlarında örgütlenmelerinin hâlâ devam ettiği şikayetlerinin artması üzerine bu yurtların tespit edilmesi ve araştırılması için Meclis araştırma önergesi verdi. Tarhan, “Değişen hiçbir şey yok. Cemaat Yurtları göz göre göre faaliyetlerine devam ediyor” dedi.

İktidarın cemaatler ve devlete karşı yapılanmalar ile gerçekten mücadelede etmesi için öğrenci yurtlarından bu yapılanmaları temizlemesi gerektiğini söyleyen Tahran, “Yıllarca cemaat yapılanmalarının devletin başına bela olacağını dile getirdik maalesef dinletemedik. İktidar işin ciddiyetini 15 Temmuz günü anladı. Bankada hesabı var diye, okullarında okudu diye yüzlerce insan cezaevlerine atılırken, cemaat yapılanmalarının yurtlarına dokunulmuyor. Her ile üniversite açarak eğitimin kalitesi yükselmeyeceği gibi öğrencilerin nerede kalacağı da hesaplanmıyor. Dolayısıyla gençler o ilde veya ilçede örgütlenmiş cemaatlerin kucağına itiliyor. Devletin önceliği öğrencinin barınmasını sağlayacak yerleri yapmaktır” dedi. (HABER MERKEZİ)
 

ÖNCEKİ HABER

Müteahhit sözünde durmayınca mağdur oldular

SONRAKİ HABER

RTÜK: Medya kuruluşları gazetecilikle ilgili değil

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa