09 Ocak 2018 18:38

Müteahhit sözünde durmayınca mağdur oldular

Sincan'da 2013’te yıkılan Güneşevler Sitesi yerine yapılan daireler teslim edilmeyince müteahhit ve daire sahipleri arasında tartışma çıktı.

Paylaş

Ankara'nın Sincan ilçesi Törekent Mahallesinde 2013 Haziran ayında yıkılan Güneşevler Sitesi yerine yapılan 5 bloklu dairelerde teslim süresinin gecikmesi sonucu müteahhitler ve daire sahipleri arasında tartışma çıktı.

Ankara’nın Sincan ilçesi Törekent Mahallesi’nde bulunan Güneşevler Sitesi 2013 Haziran ayında yıkıldıktan sonra imar izni alınan alanda “18 ay sonra anahtar teslim” sözü alan daire sahipleri sözleşme yapan müteahhitlerin kendi aralarında anlaşmazlık yaşamasından dolayı mağdur duruma düştü. 

İnşaatın yarım kalması nedeniyle sıkıntı yaşayan daire sahipleri mağduriyetlerini gidermek amacıyla başka bir müteahhitle anlaştı. Ancak bu seferde yeni müteahhitin projeyi değiştirmesi ve onaylatma sürecinin uzaması sonunda toplamda geçen süre uzadı. 18 ay geçmesine rağmen inşaatın tamamlanamaması nedeniyle müteahhite sözleşme karşılığı verilen ek sürenin de sona ermesi ve inşaatın halen tamamlanamaması üzerine daire sahipleri ve müteahhit arasında tartışma yaşandı. Müteahhitle görüşmeye giden daire sahipleri müteahhitin ek süre istemesine tepki gösterdi. Müteaahhit daire sahiplerini tehdit etti. 

Müteahhitin inşaatı bitirmek için yeterli parasının olmadığını ve inşaatı tamamlamak için 10 ek dairenin satılmasını istediğini belirten daire sahipleri, müteahhitin 30 Haziran anahtar teslim tarihine yazılı sözleşme vermek istememesi üzerine dava açacaklarını bildirdiler. Gazetemize konuşan daire sahipleri müteahhitin kendilerini “Eğer dava açarsanız 10 yıl sonra burası tinerci yuvası olur” şeklinde bir tehditte bulunduğunu söylediler. Daire sahipleri, “Daha önce müteahhitle konuştum adam 150 kg boya almış. Anlaştığı boyacı bile gelmemiş. Bundan sonra kurtarabildiğimizi kurtarmaya bakmamız lazım. Ben burdan daire alabilmek için Sincan merkezdeki dairemi sattım. 3 senedir kirada oturuyorum. Bitsin artık bu inşaat, kira vermekten gına geldi” şeklinde konuştu. (Ankara/EVRENSEL)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kadroya alınmayan taşeron işçiler Erdoğan'a seslendi

SONRAKİ HABER

Yeni Zelanda'da Whakaari Yanardağı patladı: 20 yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa