09 Ocak 2018 14:29
Son Güncellenme Tarihi: 10 Ocak 2018 12:41

Başakşehir, Arda Turan'la anlaştı: 'Top Barcelona'da'

Medipol Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ Arda Turan'la prensipte anlaştıklarını duyurdu. Menajer Ahmet Bulut, açıklamayı doğruladı.

Paylaş

Medipol Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, Arda Turan ile prensipte anlaştıklarını, Barcelona Kulübü ile de anlaşma sağlandığı takdirde transferi gerçekleştireceklerini açıkladı. . 30 yaşındaki futbolcunun menajeri Ahmet Bulut da, Başakşehir ile anlaştıklarını doğruladı.

Göksel Gümüşdağ, kulüp internet sitesine yaptığı açıklamada, İspanya'da Arda Turan ile görüştüğünü belirterek, "Arda'nın arzulu ve hırslı, bize karşı çok istekli olması, kulübün oyuncuyu bize vermeye sıcak bakması, bizim için büyük bir maliyet olmasına rağmen, özellikle iki büyük sponsorumuzun bu transferin gerçekleşebilmesi için yapmaya hazır olduğu büyük fedakarlıklar sebebiyle prensipte olumlu bir izlenimle geri dönüyorum" dedi.

Gümüşdağ'ın açıklaması şöyle;

"Arda Turan ile kulübümüz arasındaki görüşmelerin basına yansıyan detayları hakkında resmi bir açıklama yapmak istiyorum :

Arda'nın Barcelona'dan ayrılma ihtimali sonrasında bir dizi görüşmeler yaptık ve geçtiğimiz Pazar günü kulüp avukatımızı İspanya'ya gönderdik. Bazı olumlu gelişmeler neticesinde Asbaşkanlarımız Mustafa Saral, Mesut Altan, Ömer Ayvacı ile oyuncu temsilcisi ve Barcelona kulüp yetkilileri ile bir araya gelmek için, İspanya'ya geldiler. Ben de onlarla birlikte, Arda ile yüz yüze konuşmak, kulüpler arası anlaşma sağlandığı takdirde Medipol Başakşehir'de oynamak hakkında gerçekten ne hissettiğini öğrenebilmek için İspanya'ya geldim.

Ekibimiz ve oyuncu temsilcisi gün boyu bir dizi görüşme yaparken, ben Arda ile vakit geçirdim ve kendisinin Medipol Başakşehir formasını giymekten çok mutlu olacağını, yeniden zirveye çıkmaya hazır olduğunu, hırsını, isteğini gördüm, hedeflerini dinledim, akabinde Barcelona kulübü CEO'su Oscar Gomar ile bir görüşme yapıldı.

Kısaca söyleyebilirim ki, Arda'nın arzulu ve hırslı, bize karşı çok istekli olması, kulübün oyuncuyu bize vermeye sıcak bakması , bizim için büyük bir maliyet olmasına rağmen, özellikle iki büyük sponsorumuzun bu transferin gerçekleşebilmesi için yapmaya hazır olduğu büyük fedakarlıklar sebebiyle prensipte olumlu bir izlenimle geri dönüyorum.

Tabi ki spor medyasının heyecanını anlıyorum ve aynı heyecanı ben de yaşıyorum. Fakat Barcelona kulübünün kurumsal yapısına saygı göstermeli ve transferin gerçekleşebilmesi için gereken prosedürlerin tamamlanmasını beklemek zorundayız. Prensipte birçok konuda anlaşmış olmamıza rağmen, fiiliyatta hala atılması gereken birkaç adım var. Ekibim, oyuncu temsilcisi ve Barcelona kulüp yetkilileri temas halindeler. Umut ediyorum ki olumlu bir sonuçla geri döneceklerdir."

ARDA TURAN'IN MENAJERİ: ANLAŞTIK, BARCELONA'YI BEKLİYORUZ

Arda Turan'ın menajeri Ahmet Bulut, Gümüşdağ'ın açıklamasından bir gün sonra A Spor'a verdiği demeçte Başakşehir'le anlaştıklarını doğruladı. Başakşehir'in Barcelona ile görüşmelerinin sürdüğü, Katalanların Arda Turan'ın yıllık ücretinin tamamını karşılanmasını ve 2 milyon avro kiralama ücreti istediği belirtildi. Başakşehir ise Arda Turan'ın maaşının yarısını ödemeyi talep ediyor. (SPOR SERVİSİ)

(İstanbul/DHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

İran’da tutuklu protestoculardan en az üçü cezaevinde öldü

SONRAKİ HABER

Fransa'da genel greve devam çağrısı yapıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa