09 Ocak 2018 12:31

Kütahyalı'dan icra savunması: Erdoğan'ı destekliyorum

Aldığı mobilyanın parasını ödemediği için icra takibi başlatılan Rasim Ozan Kütahyalı, 'Erdoğan'ı destekleyen bir gazeteciyim' savunması yaptı.

Paylaş

2015 yılında yaklaşık 28 bin liralık mobilya alışverişi yapan Rasim Ozan Kütahyalı, borcunu ödemediği gerekçesiyle mobilya şirketi tarafından dava edilmiş ve hakkında icra takibi başlatılmıştı. Yaptığı açıklamada mobilya şirketine borcu olmadığını iddia eden Kütahyalı, kendisine kumpas kurulduğunu öne sürmüştü. Devam eden davanın son duruşması geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.

CNN Türk'ün haberine göre, duruşmaya katılmayan Kütahyalı'nın dava dilekçesi ortaya çıktı. Dilekçede, Kütahyalı'nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı savunan bir gazeteci olduğu ve itibarını sarsmak amacıyla hakkında icra takibi başlatıldığı ifadeleri yer aldı.

'DAVANIN SEYRİNİ DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞIYOR'

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan mobilya şirketinin avukatı Cevat Kazma, "Cumhurbaşkanımız yaptığı açıklamalarda ismi kullanılarak yapılan işlere karşı olduğunu açıkça belirtmiştir. Buna rağmen Rasim Ozan Kütahyalı, basit bir alacak konusunda dahi Cumhurbaşkanımıza yakınlığını belirterek davanın seyrini değiştirmeye çalışmaktadır" şeklinde konuştu.

'FETÖ'CÜ İLAN ETMEKLE TEHDİT ETTİ'

Kütahyalı'nın itibarı ya da konumuyla ilgili bir durumun söz konusu olmadığını, müvekkilinin alacağını tahsil etmek için icra takibi başlattığını belirten Avukat Cevat Kazma, bu girişim sonrası Kütahyalı'nın mobilya şirketini 'FETÖ'cü ilan etmekle tehdit ettiğini söyledi. Yapılan tüm görüşmelerin kayıt altında olduğunu belirten Cevat Kazma, bunların dava dosyasında da yer aldığını sözlerine ekledi.

rasim ozan kütahyalı'nın savunması
Rasim Ozan Kütahyalı'nın savunma dilekçesi...

(HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Somalı aileler: Madenlerde çalışma koşulları değişmedi

SONRAKİ HABER

Silvan'da çocuğu taciz eden erkek gözaltına alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa