08 Ocak 2018 19:55

‘Keş!f’de  9 film yarışacak

15 Şubat’ta başlayacak 17. “!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali”nin “Keş!f Uluslararası Yarışma”da yarışacak yönetmenler belli oldu.

Paylaş

15 Şubat’ta başlayacak 17. “!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali”nin “Keş!f Uluslararası Yarışma”da yarışacak yönetmenler belli oldu. 12 ülkeden toplam 9 film gösterileceği yarışmada jüri, “yılın en ilham veren yönetmeni”ni seçecek! 

İlk ya da ikinci filmini yönetmiş yönetmenlerin filmlerinin yarıştığı “Keş!f” bölümünde, ABD, Avustralya, Brezilya, Estonya, Fransa, Güney Afrika, Gürcistan, İran, İsveç, Lüksemburg, Portekiz ve Türkiye’den toplam 9 film yer alacak.

KADIN YÖNETMENLER ÖN PLANDA 

“Keş!f  Uluslararası Yarışma” bu yıl genç ve başarılı kadın yönetmenlerin varlığıyla dikkat çekiyor. Shevaun Mizrahi’nin “Distant Constellation / Uzak Evren”, İranlı Sadaf Foroughi’nin “Ava”; Helena Wittmann’ın “Drift / Sürüklenme”, Güney Afrikalı Jenna Cato Bass’ın “High Fantasy / Yüksek Fantezi”; Gürcistanlı Ana Urushadze’nin “Scary Mother / Korkunç Anne” ve İsveçli Rojda Şekersöz’ün “Beyond Dreams / Rüyaların Ötesinde” isimli filmleri sinemaseverleri kadın yönetmenlerle tanıştıracak. Gösterimi yapılacak değer üç film ise şöyle: “João Dumans ve Affonso Uchoa ikilisinin “Araby / Arap”; Bertrand Mandico’nun “Les garçons sauvages / Vahşi Oğlanlar” ve Portekizli Pedro Pinho’nun “The Nothing Factory / Hiçlik Fabrikası” (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Ahmet Telli için 'Renkler/ İmgeler/ Sözcükler' sergisi

SONRAKİ HABER

Greenpeace: Yediklerimizin yüzde 15’inde yasak pestisit çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...