08 Ocak 2018 12:34

Manisa'da Evrensel okurları dayanışma kahvaltısı düzenledi

Manisa'da Evrensel okurları dayanışma kahvaltısı düzenledi. Muhabirimiz Özer Akdemir, Evrensel'in tüm baskılara rağmen yazmayı sürdüreceğini söyledi.

Paylaş

Manisa'da Evrensel okurları gazetemizle dayanışma kahvaltısı düzenledi. Yenimahalle Cem Evi'ndeki kahvaltıya Gazetemizin Muhabiri Özer Akdemir, Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan,  CHP İl Başkanı Semih Balaban, Eğitim Sen Manisa Şube Başkanı Metin Demirel, SES Manisa Şube Eş Başkanı Sema Özdiyar, ADD Şube Başkanı Gülbahar Tahmilci , Kadın Cinayetlerıni Durduracağız Platformu Manisa Şube Başkanı Semiha Hasgör , Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Manisa Şube Başkanı Bektaş Kılınç, HDP, SYKP, HTKP yöneticileri ve çok sayıda işçi emekçi katıldı.

Kahvaltıda konuşma yapan EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan, iktidara muhalif görüşlerin kendini ifade edebilmesi açısından basının önemine dikkat çekti. İktidarın yöneldiği ilk kesimlerden birinin basın ve haber alma özgürlüğü olduğunu belirten Gürkan “Ancak sadece basın ve haber alma özgürlüğü için dayanışma göstermek yetmez. Hayatın her alanın iktidarın politikalarının sonuçlarını yaşıyoruz. Siyasal hak ve özgürlüklerin engellenmesi, demokratik hak ve özgürlüklerin yasaklanması, ekonomik hak ve özgürlüklerin gasbedilmesini hep birlikte yaşıyoruz” dedi.

'DAHA ZORLU BİR DÖNEM BİZİ BEKLİYOR'

Önümüzdeki dönemde iktidarın politikalarının daha da sertleşebileceğinin altını çizen Gürkan şunları söyledi: “Özellikle son çıkan KHK'ler bu iktidarın faşist bir rejimin inşası için temel taşları döşediğini gösteriyor. Dolayısıyla önümüzdeki dönem sadece siyasi baskılar açısından değil ekonomik ve sosyal koşullar açısından da zorlu bir dönem yaşayacağımız açık. Son kararname boşuna çıktı. İktidar paramiliter güçleri harekete geçirmeyi bir kez daha deniyor.  Kobane ve Gezi eylemlerinde olduğu gibi bundan sonra da hak talep eden herkesin karşına bu güçleri çıkarmaktan imtina etmeyecektir” dedi.

'EVRENSEL TÜM BASKILARA RAĞMEN YAZACAK'

Gazetemizin muhabiri Özer Akdemir de “Evrensel ilk çıktığı günden beri işçi ve emekçilerin, tüm ezilenlerin sesi olmaya çalıştı. Bundan sonra da aynı çizgide olmaya devam edecektir. AKP hükümetinin basın ve medya üzerinde uyguladığı baskı politikası nedeniyle ülkede gerçek anlamda gazetecilik yapmak çok zorlaştı. Evrensel işte tüm baskılara rağmen gazetecilik yapmaya ve gerçekleri halkla buluşturmaya devam edecektir" dedi. (Manisa/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İsrail, boykota destek veren kurumları yasakladı

SONRAKİ HABER

Batı Şeria ve Gazze'de binlerce kişi Trump'ın işgal planına karşı sokağa çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...