08 Ocak 2018 11:40

2 öğrenciye istismarda bulunan kantinciye 16 yıl 8 ay hapis

Konya'daki bir imam hatip ortaokulunun kantincisi, 2 öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Paylaş

Tolga YANIK

Konya'daki bir imam hatip ortaokulunda kantin işleten 59 yaşındaki A.U., okulun öğrencisi 2 kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, 2017 yılının Mart ayında, Konya'daki bir imam hatip ortaokulunda meydana geldi. Okulda kantin işleten A.U., ifadelere göre sınıf arkadaşı olan 14 ve 13 yaşlarındaki iki öğrenciye kantine geldiklerinde cinsel istismara maruz bıraktı. A.U., tostlarını kendileri yapmaları bahanesiyle tezgahın arkasına geçirdiği çocuklara burada cinsel istismarda bulundu. Çocuklar ise A.U.'nun elini itip bağırarak kaçtı. 

Çocuklar bu olaydan sonra acıktıklarında kantine gitmeyip, arkadaşlarına sipariş vermeye başladı.  A.U.'nun fiziki ve sözlü tacizlerinin her geçen gün artırması üzerine öğrenciler, durumu rehber öğretmene anlattı. Rehber öğretmenin de kendisine anlatılanları okul yönetimine bildirmesi üzerine savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. A.U., suç duyurusu üzerine tutuklandı. 

Cumhuriyet savcılığınca, A.U.'nun, 2 öğrenciye sürekli tacizde bulunduğu, tacizini zaman zaman sözlü olarak da gerçekleştirdiği, öğrencilerin yaşları dikkate alınarak iftira atmaları için bir neden olmadığı gerekçeleriyle 'çocuğa cinsel istismar' suçundan yargılanmasını talep etti. Konya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan A.U., duruşmalarda suçlamaları kabul etmeyip, kendisine iftira atıldığını ileri sürdü.

Mahkeme heyeti, A.U.'yu suçu birden fazla kez gerçekleştirdiği gerekçesiyle her bir cinsel istismar vakası için 8 yıl 4 ay olmak üzere toplam 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı. (Konya/DHA)


OKULLARDA İSTİSMAR MECLİS GÜNDEMİNDE

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, okul ve yurtlarda yaşanan istismar vakalarını Meclis gündemine taşıdı. Tanrıkulu, Başbakan Binali Yıldırım’a okul ve yurtlarda yaşanan istismar olaylarının sayıları ve failler hakkındaki soruşturmaları sordu. Tanrıkulu, 2002 - 2018 yılları arasında, yıllar bazında, Türkiye genelinde, illere göre, hangi okullarda ve yurtlarda öğrencilere cinsel taciz ve istismarda bulunulduğunun tespit edildiğini de sorularına ekledi. (HABER MERKEZİ)
 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Taşeron işçiler, kadrolu işçilerle aynı hakları istiyor

SONRAKİ HABER

Davutoğlu’nun oyları düşük; ancak iktidarı belirleyebilir

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa