07 Ocak 2018 15:39

İstanbul'a önce bahar, sonra kış gelecek (7 Ocak 2018)

Türkiye bahar tadında bir ocak ayı geçiriyor. Peki kış ne zaman gelecek?

Paylaş

Türkiye bahar tadında bir ocak ayı geçiriyor. Güneşli bir pazar sabahına uyanan vatandaşlar “kış ne zaman gelecek?” sorusunu soruyor.

Posta'da yer alan habere göre; hava sıcaklıkları bir süre daha mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Önümüzdeki hafta sonuna kadar güneşli bir hava yurda hakim olacak ancak gelecek hafta sonu kış geri dönecek.

HAFTA BOYU BAHAR HAVASI

Hafta boyu İstanbul’da sıcaklıklar 14 derece civarında seyrederken parçalı bulutlu bir hava hakim olacak. Ankara’da ise hava sıcaklıkları 12 derece dolaylarında hissedilecek, yer yer sis ve pus hadisesi görülebilir. İzmir ise adeta baharı yaşıyor, hava sıcaklıkları 18 derece civarlarında olacak, güneşli bir hava bekleniyor.

13 OCAK’TAN SONRA GELİYOR!

13 Ocak’tan sonra yurt yeni bir hava dalgasının etkisi altına girecek ve hava sıcaklıkları aniden düşmeye başlayacak. Düşen hava sıcaklıklarıyla beraber birçok ilimizde kar görülebilir. Soğuk hava dalgası hemen gitmeyecek ve günlerce sürecek. Son verilere göre 19 Ocak İstanbul için kar ihtimalinin en yüksek olduğu gün olarak görülüyor. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Erdoğan'dan Boğaziçi Üniversitesine 'yerli ve milli' tepkisi

SONRAKİ HABER

Sıfır Gelecek aktivistlerinden Taksim'de eylem: COP’a güvenme iklim için harekete geç

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa