07 Ocak 2018 15:34

Yüksel'de 425. gün: 6 kişi gözaltına alındı

Yüksel'de Nuriye Gülmen ve Semih Özakça destekçileri tarafından gerçekleştirilen 'işimizi geri istiyoruz' eyleminde 6 kişi gözaltına alındı.

Paylaş

Ankara Yüksel Caddesi’nde 425’inci gününe giren "İşimizi geri istiyoruz" eylemine bir kez daha saldıran polis, 6 kişiyi gözaltına aldı. 

Olağanüstü Hâl (OHAL) Kapsamında çıkartılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile işlerinden ihraç edilen eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın açlık grevi eylemi 305’inci gününde devam ederken, destekçileri tarafından sürdürülen “İşimizi geri istiyoruz” eylemi ise 425’inci gününe girdi.
 
Yüksel Caddesi'nde etrafı demir bariyerlerle çevrili olan İnsan Hakları Anıtı önünde açıklama yapmak isteyen kamu emekçileri, yine polisin engeliyle karşılaştı. Konur Sokak'ı gözaltı aracı ve kalkanlarla kapatan polis, anıta yürümekte ısrar eden gruba izin vermedi. Bunun üzerine kamu emekçileri, polis kalkanları önünde basın açıklaması yapmak için bir araya gelirken saldırıya maruz kaldı. "Açlık grevinin 305. gününde Nuriye-Semih işe geri alınsın" pankartını yırtan polis, 6 kamu emekçisini gözaltına aldı.  
 
Gözaltı sırasında bazı kamu emekçileri, yere düşürüldü. (Ankara/MA)

ÖNCEKİ HABER

Papua Yeni Gine'de yanardağ alarmı

SONRAKİ HABER

ABD, Kuzey Kore'nin füze denemelerini görüşmek üzere BMGK'yi toplantıya çağırdı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa