07 Ocak 2018 00:27

Polis Beşiktaş taraftarına tazyikli su va gaz sıktı

Eskişehir Basket ve Beşiktaş Sompo Japan maçında dışarıda kalan Beşiktaş taraftarı salona girmek için zorlayınca polis tazyikli su ve gaz sıktı.

Paylaş

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde Eskişehir Basket'in, kendi sahasında Beşiktaş Sompo Japan'a 87-78 yenildiği karşılaşmada, salon dışında kalan bir grup Beşiktaş taraftarı salona girmek için zorlayınca polis Beşiktaş taraftarlarına TOMA ile tazyikli su ve biber gazı sıktı.

Anadolu Üniversitesi 2 Eylül Kampüsü'ndeki Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmanın ikinci yarısı sürerken İstanbul'dan gelen yaklaşık 150 kadar Beşiktaş taraftarı salona girmek istedi. Polis ekipleri taraftarın salona girmesine izin vermeyince Beşiktaş taraftarları polise taş attı. Çevik kuvvet polisleri de taraftarlara müdahalede bulundu. Polisler taş atmaya devam eden taraftarlara TOMA aracından tazyikli su sıktı ardından tüfekle biber gazı attı. Beşiktaş taraftarları yaşanan gerginliğin ardından polislere salonda maçı izleyen arkadaşları bekleyeceklerini söyleyerek taş atmaya son verdi. (DHA)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Gözaltına alınan Osman Baydemir serbest bırakıldı

SONRAKİ HABER

Bursa’da hava kirli ama önlem yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...