06 Ocak 2018 17:40

HDP'den Münir Özkul için başsağlığı mesajı

'Türkiye sinemasının emekçi karakterini temsil edebilmiş Münir Özkul’un ölümü hepimizi derinden üzmüştür.'

Paylaş

Hayatını kaybeden usta sinema oyuncusu Münir Özkul için HDP tarafından yayınlanan başsağlığı mesajında, Özkul’un Türkiye sinemasının emekçi karakterini temsil ettiği ifade edildi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP), uzun süredir tedavi gören ve dün hayatını kaybeden usta sinema oyuncusu Münir Özkul ile ilgili başsağlığı mesajı yayınladı. 

“Türkiye sinemasının emektar yüzü, oyunculuk tarihinin usta isimlerinden Münir Özkul'u kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içindeyiz” denilen açıklama şöyle: “Sermayedarlara karşı Yaşar Usta, paragöz okul sahiplerine karşı öğrenci dostu Mahmut Hoca olan Özkul’un vefatı, şüphesiz Türkiye sineması ve tiyatrosu için büyük bir kayıptır. 1980 Darbesi’nin ve dikta rejiminin uygulamalarına itiraz ederek Türkiye sinemasının emekçi karakterini temsil edebilmiş Münir Özkul’un ölümü hepimizi derinden üzmüştür. ‘Yıkamayacaksın, dağıtamayacaksın, mağlup edemeyeceksin bizi, çünkü biz birbirimize parayla pulla değil, sevgiyle bağlıyız’ diyen usta oyuncu Münir Özkul’a Allah’tan rahmet diliyor, ailesine, sevenlerine ve sinema camiasına başsağlığı diliyoruz.” (MA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

'Bir kez daha nefessiz bırakıldım'

SONRAKİ HABER

Büyükçekmece'de otobüste bir kadını taciz ettiği iddia edilen kişi gözaltına alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa