06 Ocak 2018 15:52

Osmaneli Belediye Başkanı'nı bıçakla kaçırmak istediler

Bilecik'in Osmaneli Belediye Başkanı AKP'li Münür Şahin'i kaçırmak isteyenlerin hal binasındaki kantar işletmesini istedikleri ifade edildi.

Paylaş

Bilecik'in Osmaneli Belediye Başkanı AKP'li Münür Şahin'in yolunu kesip, bıçak zoruyla otomobile bindirmek isteyen 4 kişi gözaltına alındı.

Olay, dün gece Osmaneli ilçesinde meydana geldi. AKP Genişletilmiş İlçe Teşkilatı Danışma Toplantısı'na katılan Belediye Başkanı Münür Şahin, AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir'i il merkezine uğurladıktan sonra yürüyerek evine gitmek istedi. Bu sırada Şahin'in önünü kesen 4 kişi iddialara göre hal binasındaki kantar işletmesinin kendilerini verilmesini istedi. Madde bağımlısı oldukları iddia edilen  M.G.E., Ö.T., O.K. ve Z.M. adlı şüpheliler başkan Şahin'i zorla otomobile bindirmek istedi. Münür Şahin de şüphelileri, eline beline atıp tabanca olduğunu söyleyerek yanından uzlaştırdı, ardından cep telefonuyla polisi ve şoförünü aradı. Kısa sürede gelen polis ekipleri 4 şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı.

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin olayla ilgili olarak, gece evine giderken daha önce de kendisini tehdit edip yeni hal binasının kantar işletmesinin kendilerine verilmesini isteyen ve kendilerine mafya görüntüsü veren 4 kişi tarafından takip ettiğinin farkına vardığını söyledi. Evine yaklaşık 20 metre uzaklıkta 4 şüphelinin önünü kesip kendisini zorla araca bindirmek istedikleri anlatan Şahin, buna karşı direndiğini belirterek, şöyle konuştu:

"Etrafımı sarıp bıçakla beni öldürme tehdidinde bulununca ben de onlara 'silah var sizi vururum' diyerek belime sarıldım. Onlar da silah olduğunu düşünerek uzaklaşınca hemen polisi ve şoförümü aradım. Gelen polisler saldırganları yakaladı."

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

Gözaltına alınan M.G.E., Ö.T., O.K. ve Z.M.'nin sorgulamalarının tamamlanmasından sonra adliyeye sevk edildi. 4 şüpheli de ttuklandı. 

BAŞKAN: OSMANELİ'YE YÖN VERMEK İSTEYENLERİN OYUNU

Şüphelilerden şikayetçi olan Belediye Başkanı Münür Şahin adliye önünde DHA muhabirine yaptığı açıklamada, gecen evine giderken takip edildiğinin farkına vardığını söyleyerek yaşadığı olayı şöyle anlattı:

"Birden önüme çıkıp arabaya bindirmek istediler. Direnince başarılı olamadılar. Daha sonra tehdit edip bıçakla saldırdılar. Ellerinden kurtularak sanki silah varmış havası yarattım. 'Yerinizden kıpırdamayın ben de boş değilim' deyince kıpırdayamadılar. Diğer elimle de şoförü aradım. Daha sonra onunla beraber emniyet ekipleri de geldi. Kendilerine de çok teşekkür ederiz. İnşallah hak ettikleri cezayı bulurlar. Bu olaydan hepimiz üzgünüz. Bir kez daha söylüyorum, bu münferit bir olaydır. Mafyavari düşüncelerle Osmaneli'ye yön vermek isteyenlerin bir oyunudur. Biz ne bu oyunlara geliriz, ne de bu konularda pabuç bırakırız. Hal de olacak, yanında kantarı da olacak, bunları da belediye işletecek." (Bilecik/DHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

'İran'da reformcular, halkı hayal kırıklığına uğrattı'

SONRAKİ HABER

Irak'ın başkenti Bağdat’ta “Milyonların Protestosu”

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa