06 Ocak 2018 15:19
Son Düzenlenme Tarihi: 06 Ocak 2018 16:48

Diyarbakır Sanat Sokağı'ndaki binada patlama

Diyarbakır'da kafelerin bulunduğu Sanat Sokağı'ndaki patlamada yaralı ve can kaybı bulunmuyor.

Diyarbakır Sanat Sokağı'ndaki binada patlama

Paylaş

Diyarbakır'da genellikle kafelerin bulunduğu Sanat Sokağı'ndaki bir binada sebebi henüz belirlenemeyen bir patlama meydana geldi. Yaralı ve can kaybının olmadığı patlamanın nedeni araştırılıyor.

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesi Kooperatifler Mahallesi'nde bulunan araç trafiğine kapalı ve çoğunlukla kafelerin bulunduğu Sanat Sokağı'nda bir binanın 3'üncü katında saat 14.50 sıralarında patlama meydana geldi.
Patlama nedeniyle bölgeye çok sayıda itfaiye, ambulans ve polis ekibi sevk edildi. Patlamada can kaybı ve yaralanma olmazken, bölgeye giden ekipler binada bulunanları tahliye etti.

BARDAK İÇİNDEKİ EL YAPIMI PATLAYICI İNFİLAK ETTİRİLMİŞ

Patlamada bazı işyerlerinin camlarında hasar oluşurken, özel harekat timleri de güvenlik önlemi aldı. Patlamanın kafelerin bulunduğu 5 katlı binanın 3'ncü katındaki giriş koridoruna bırakılan bardak içerisine düzeneklenmiş el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu meydana geldiği tespit edildi. Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmaları devam ederken, polis güvenlik kameralarını da incelemeye alarak saldırıyı gerçekleştiren kişi yada kişilere yönelik çalışma başlattı. (Diyarbakır/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Yüksel eyleminin 424. gününde 4 kişi gözaltına alındı

SONRAKİ HABER

Sayıştay: Zonguldak'taki kaçak ocaklar organize yapı haline geldi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa