06 Ocak 2018 14:54

KESK’ten ‘OHAL değil demokrasi’ mitingine çağrı

KESK İstanbul Şubeler Platformu, 14 Ocak’ta Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda yapılacak 'OHAL değil demokrasi' mitingine çağrı yaptı.

Paylaş

KESK İstanbul Şubeler Platformu, 14 Ocak’ta Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda gerçekleştirilecek “OHAL değil demokrasi” mitingi öncesi Kadıköy’deki Eğirim-Sen 2 Nolu Şube’de basın açıklaması yaptı. Açıklamada ihraç edilen, açığa alınan kamu emekçileri başta olmak üzere emekten, barıştan, demokrasiden yana olan herkese mitinge katılım çağrısı yapıldı. 
 
Kadıköy’deki Eğitim-Sen 2 Nolu Şube’de yapılan basın açıklamasını, KESK İstanbul Dönem Sözcüsü ve Eğitim-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Kazım Yılancı okudu. 19 Ocak’ta süresi dolacak olan OHAL’in bir kez daha uzatılmaması gerektiğinin altını çizen Yılancı, KHK düzenlemelerinin meclis denetimine açılması gerektiğini vurguladı. OHAL ve KHK’lardan kaynaklanan hukuksuzlukların ve mağduriyetlerin giderilmesi gerektiğine dikkat çeken Yılancı, “KHK ile ihraç edilen kamu emekçilerine yargı yolu açılmalı, sözde komisyon çalışmaları şeffaf hale getirilmelidir” dedi. 

 

‘NURİYE VE SEMİH YAŞAMALI'

 

KHK ile ihraç edilmelerinin ardından açlık grevine giren eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın sağlık durumlarından endişe duyduklarını belirten Yılancı, “Arkadaşlarımızın bir an önce işlerine iade edilmeleri için gerekli adımlar atılmalıdır. Nuriye ve Semih yaşamalıdır” diye konuştu. İhraç edilen, açığa alınan kamu emekçileri başta olmak üzere emekten, barıştan, demokrasiden yana olan herkesi barış mücadelesinde tek ses olmaya çağıran Yılancı, 14 Ocak Pazar günü saat 15.00’da Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda gerçekleşecek mitinge davet etti. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Trump Meksika sınırına yapılacak duvar için 18 milyar istedi

SONRAKİ HABER

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Doğalgaz, olması gerekenden yüzde 59 daha ucuz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa