05 Ocak 2018 14:06

Gürcistan'da Saakaşvili’ye 3 yıl hapis cezası

Gürcistan'ın Ukrayna'da yaşayan eski Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili'ye görevi kötüye kullanmaktan 3 yıl hapis cezası verildi.

Paylaş

Tiflis Şehir Mahkemesi, eski Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili’ye bir cinayet davasında görevini kötüye kullandığı gerekçesiyle 3 yıl hapis cezası verdi. Tiflis Şehir Mahkemesince verilen kararda, Saakaşvili’nin, Birleşik Gürcistan Bankası çalışanı Sandro Girgvliani cinayetinde çıkarlarını korumak için af çıkardığı gerekçesiyle suçlu bulunduğu belirtildi.

Hakim Giorgi Arevade, Saakaşvili’nin Girgvliani davasından hüküm giyenlere af çıkararak görevine kötüye kullandığının tespit edildiği ve eski Devlet Başkanı’na 3 yıl hapis cezası verildiğini belirtti.

Sandro Girgvliani, 28 Ocak 2006’da Tiflis’teki bir barda İçişleri Bakanlığı’ndan üst düzey yetkililerle tartışmış, ardından cesedi Tiflis civarında bir vadide bulunmuştu.

Öte yandan Saakaşvili, Ukrayna’da yaşıyor. Ukrayna vatandaşlığı da elinden alınan Saakaşvili mevcut hükümete karşı mitingler örgütlüyor ve sık sık polisle yaşadığı gözaltı arbedeleriyle gündem oluyor. (DIŞ HABERLER)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Galatasaray'da Erman Kunter'in sözleşmesi feshedildi

SONRAKİ HABER

1938 Dersim Katliamı'nın tanığı Dengbêj Silo Qiz hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa