04 Ocak 2018 23:17

Hadise'den RTÜK'e tepki: Ahlaksızlık sizin kafanızda

Hadise klibini ‘erotik’ bularak yayınlayan kanalara para cezası veren RTÜK’e tepki gösterdi.

Paylaş

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Şarkıcı Hadise’nin “Sıfır Tolerans” klibini yayımlayan müzik kanallarına reklam gelirlerinin yüzde 2’si kadar para cezası verdi.

Kanalların, “Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlakî gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu sembol kullanılsa dahi yayınlanamaz” maddesini ihlal ettiğine karar verildi.

Karara Twitter hesabından tepki gösteren Hadise, #AhlaksızlıkSizinKafanızda etiketi başlattı. Hadise'nin açıklaması şöyle:

“Ben klibime verilen ‘erotik’ damgasına katılmam ve izin vermem! Bir kadın bir aşkı anlatan ve yansıtan sahneler çekince ‘erotik’ oluyor ama erkek sanatçılarımız istedikleri gibi kadın mankenler/oyuncularla çektikleri sahneler nedense hiç ama hiç ‘erotik’ kategorisine girmiyor.

Ben bir kadın olarak buna boyun eğmek zorunda mıyım? HAYIR. ‘Erkektir yapar, kadındır susar’ zihniyetine sonuna kadar karşı çıkıyorum! Maalesef ülkemizde kadın-erkek ayrımı 2018 yılında bu kadar yoğun bir şekilde var ise, işimiz zor.

Ama ben bir kadın olarak bunun için savaşmaya ve özgürce sanatımı yapmaya ve yaşamaya devam edeceğim. #AhlaksızlıkSizinKafanızda"

(HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

İran protestosuna saldırı: En az 7 gözaltı

SONRAKİ HABER

Tek kişilik koğuşta tutulan İpekyolu Belediyesi Eş Başkanı panik atak geçirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa