04 Ocak 2018 21:51

Mersin'de eğitime yağmur tatili

Mersin'de beklenen sağanak nedeniyle Akdeniz, Yenişehir, Mezitli, Toroslar, Tarsus, Erdemli ve Silifke'de eğitime 1 gün ara verildi.

Paylaş

Mersin'de beklenen kuvvetli yağmur nedeniyle merkez merkez ilçeler; Akdeniz, Yenişehir, Mezitli, Toroslar ile doğu ilçeleri Erdemli, Tarsus, ve Silifke'de okullar bir gün tatildi. Ayrıca belirtilen ilçelerdeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personellerin de bir gün süreyle idari izinli sayılacakları bildirildi. 

Mersin Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yayınlanan basın duyurusunda, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan 05.01.2018 günü gece saatlerinden itibaren Mersin ve çevresini etkileyecek yoğun sağanak yağış uyarısına istinaden yaşanacak mağduriyetlerden kaynaklı Mersin Merkez Akdeniz, Yenişehir, Mezitli ve Toroslar ilçeleri ile Tarsus, Erdemli ve Silifke ilçelerinde 05 Ocak 2018 Cuma günü özel öğretim kurumları dahil olmak üzere resmi ilk, orta ve lise dengi okullarda 1 (bir) gün süreyle eğitim ve öğretime ara verildiğini duyurdu. 

Açıklamada ayrıca, "Yine aynı meteorolojik uyarı kapsamında, belirtilen ilçelerdeki kamu kurum ve kuruluşlarda çalışan hamile ve engelli personelin 05 Ocak 2018 Cuma günü 1(bir) gün süreyle idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir." denildi. (Mersin/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Birinci kattan düşen inşaat işçisi yaşamını yitirdi

SONRAKİ HABER

Birlikte yaşadığı kişi tarafından vurulduğu iddia edilen kadın yaşamını yitirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...