03 Ocak 2018 08:14

'Gül'ün eleştirisi rahatsız etti Arınç'ın desteği kızdırdı’

Abdülkadir Selvi, Erdoğan’ı, Abdullah Gül’ün KHK'ye eleştirisinin rahatsız ettiğini, Arınç’ın Gül’ü desteklemesinin de kızdırdığını yazdı

Paylaş

Hürriyet’in köşe yazarı Abdülkadir Selvi, Erdoğan’ı, Abdullah Gül’ün KHK'ye eleştirisinin rahatsız ettiğini, Arınç’ın Gül’ü desteklemesinin de kızdırdığını yazdı 

Hürriyet gazetesinin köşe yazarı Abdülkadir Selvi, 696 sayılı KHK'ye Abdullah Gül'ün karşı çıkması ile başlayan gerilimi yazdı.

Selvi, "Erdoğan, Gül’ün tweet’i üzerinden işi bir kampanyaya dönüştürmesinden dolayı rahatsız oluyor, Bülent Arınç’ın retweet ettiğini öğrenince can sıkıntısı büsbütün artıyor." ifadelerini kullandı.

İşte Abdülkadir Selvi'nin o yazısından ilgili bölüm;

"Abdullah Bey, siyasi çalkantıya neden olan tweet’i 25 Aralık Pazartesi günü saat 15.32’de atmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan o sırada Sudan’da Sevakin Adası’nda incelemede bulunuyor. Türkiye’deki gelişmelerden akşam saatlerinde kendisini arayan bakanlar aracılığıyla haberi oluyor.

Muhalefetin Gül’ün tweet’i üzerinden işi bir kampanyaya dönüştürmesinden dolayı rahatsız oluyor. Gül’le ilgili olarak ağzından, “Biz seninle dava arkadaşı değil miydik” sözleri dökülüyor. Bülent Arınç’ın retweet ettiğini öğrenince can sıkıntısı büsbütün artıyor.

O nedenle Kastamonu’da, “Dava arkadaşı değil miyiz? Nasıl olur da gidip Kemal’in kayığına binersiniz. Yazıklar olsun” diye tepki gösteriyor. Özellikle de Gül’ün açıktan muhalefet etmesini hazmedemiyor. AK Parti’nin yetkili kurullarında konu açılınca, “Sen dava arkadaşım değil misin, biz aynı davayı gütmüyor muyuz” diye sitem ediyor." (HABER MERKEZİ)

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Isaiah Thomas döndü, Cavs kazandı

SONRAKİ HABER

Kurul Kalesindeki taş ocakları ‘üretimi durdurma’ kararına rağmen çalışıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa