02 Ocak 2018 23:33

İki küçük kızını öldürüp intihar etti 

Eşiyle boşanma davaları süren Ali Yardım, anneleriyle yaşayan ve görme izninde yanına aldığı 2 ve 4 yaşındaki kızlarını öldürerek intihar etti.

Paylaş

Maltepe'de eşiyle boşanma davası süren Ali Yardım (29), görüşme gününde yanına aldığı 2 ve 4 yaşlarındaki kızlarını pompalı tüfekle ateş ederek öldürdükten sonra aynı tüfekle intihar etti. Ali Yardım’ın polis izninde çocuklarıyla 1 günlük görüşme izni olduğu ve boşanma aşamasında olduğu eşini tehdit ettiği öne sürüldü.

Olay, Fındıklı Mahallesi Zambak Sokak üzerinden bulunan 5 katlı binanın bodrum katında saat 18.30'da meydana geldi. İddiaya göre, anne Dilek Yardım, gün boyu babalarında kalan iki kızını almak için boşanma davaları süren eşinin evine geldi. Eve girdiğinde de Ali Yardım, kızları 4 yaşındaki Elif Mina ile 2 yaşındaki Miray Hira'nın cesetleriyle karşılaştı. Mahalle sakinlerinin haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yapılan ilk incelemede, baba Ali Yardım'ın iki kızını pompalı tüfek ile öldürdükten sonra aynı tüfekle kendine ateş ederek intihar ettiği belirlendi. Anne Dilek Yardım, ambulansla Fatih Sultan Mehmet Hastanesine kaldırıldı. Polisin olay yerindeki incelemesi sürüyor.

Dilek Yardım'ın yakınlarından İlyas Çakır, "Yaz döneminden beri boşanma süreci vardı. Ölen kişinin tehditleri falan oluyordu. Bir kaç defa nezarethaneye girip çıkmıştı zaten. Polis eşliğinde çocuklarını görmeye izni var. Bugün de izin günüydü. İçeride içki şişeleri dolu" diye konuştu.

'KİMSE BANA SAHİP ÇIKMADI'

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Dilek Yardım, "Görüş günüydü, 'Çocuklarını öldürdüm, mutlu musun?' diye beni aradı. Ben de polisi aradım. 2 tane çocuğum öldü benim. Kimsecikler sahip çıkmadı. Sığınma evlerinde kaldım ama çocuklarımı koruyamadım. Sahip çıkamadım çocuklarıma. Tek başıma kaldım. Ne olacak şimdi? Kim sahip çıkacak bana? Kim verecek o çocukların hesabını? Dünden beri yalvarıyorum polisine, amirine, savcısına. Bir kerecik çocuklarımı göremedim. Polisine de yalvardım savcısına da yalvardım, beni bu adamdan kurtarın dedim" diye konuştu.

ALİ YARDIM'IN AĞABAEYİ: DEVLET ERKEKLERİ DE DÜŞÜNSÜN

Ali Yardım'ın ağabeyi Ekrem Yardım ise kardeşini savundu ve "Bir baba o hale nasıl gelebilir. Anne sebebiyet vermiş ki olmuş. Ondan sonra kadın cinayetleri oluyor. Ne gerek var bunlara. Devlete rica ediyorum. Biraz da erkekleri düşünsün" şeklinde konuştu.

‘HAFTADA 1 GÜN BİRLİKTE VAKİT GEÇİRİYORLARDI’

Birbirleriyle ayrı yaşayan Dilek Yardım ile Ali Yardım'ın, 3 aydır boşanma davalarının sürdüğü, bu süreçte de anneleriyle yaşayan çocukların haftada 1 gün babada kalmasına izin verildiği, her Salı günü de Ali Yardım'ın, kızlarını alıp evde birlikte vakit geçirdikleri öğrenildi. (DHA)
 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kadınlar Nevin Yıldırım için yürüdü

SONRAKİ HABER

HDP Milletvekili Remziye Tosun: Tüm haklar tehlike altında

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa