02 Ocak 2018 16:33

Yeni KHK yaylaları kiraya çıkaracak

Önümüzdeki dönem çıkarılması düşünülen KHK ile yaylalar şirketlere 29 yıllığına kiralanabilecek.

Paylaş

Karadeniz yaylalarında yapılaşma sorununu çıkarılacak olan kanun hükmünde kararname (KHK) ile çözülmesi planlanıyor. Çıkarılması planlanan KHK ile yaylaların 29 yıllığına kiralanmasının önü açılacak.

AKP Trabzon Milletvekili Salih Cora konuyla ilgili, “Yaylalarla ilgili son KHK’da bir düzenleme düşünüyorduk. Son anda erteledik. Giresun, Gümüşhane ve Trabzon Milletvekillerimizle bir araya gelerek bir durum değerlendirmesi yaptık ve buraların devletten 29 yıllığına kiralama yapılması hususunda bir düzenleme öngörüyoruz” dedi. Cora “Eğer bu olursa ancak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın öngördüğü Taş veya ahşap mimariye göre restore edeceksin. 60 metrekareyi geçmeyecek” ifadelerini kullandı.

Karadeniz İsyandadır Platformunun internet sitesinde yer alan habere göre çıkarılması düşünülen KHK ile yaylalar şirketlere 29 yıllığına kiralanabilecek. TOKİ tarafından yeniden dizayn edilmeye çalışılan yaylalar, kiralama yolu ile şirketlerin rantına açılacak. Uzun yıllardır yaylacılık yapan halkın kendi yaylalarına girişlerinin ise ne olacağı bilinmiyor. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Cinsel istismar sanığına 19 yıl hapis cezası verildi

SONRAKİ HABER

Sıfır Gelecek aktivistlerinden Taksim'de eylem: COP’a güvenme iklim için harekete geç

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa