01 Ocak 2018 14:37

Murat Sabuncu: 2018 memlekete barış, huzur, adalet getirsin

Cumhuriyet'in Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu 2018’den beklentilerini yazdı: 2018 memlekete barış, huzur, adalet getirsin

Paylaş

Cumhuriyet'in Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu 2018’den beklentilerini yazdı.

 “Hapse girdiğimden beri en çok “lahmacun” yemeyi özledim” diyen Sabuncu devamnında şunları yazdı:  “Yemek seçen, ayıran, imrenen, özenen birisi değilim aslında. Dışarıda da burada da... Özgür günlerde evden çıkarken sorarlardı. Akşama istediğin bir şey var mı?Hep aynı yanıtı verirdim: Ne varsa evde fark etmez. Burada da getirilen neyse oturup yiyoruz. Ama lahmacun takıntım büyük. Bu istek o kadar popüler oldu ki ziyarete gelen avukat arkadaşlar “Senin için yedik, seni andık” diyorlar.”

“Korkutmanın, sindirmenin, susturmanın yöntemi olarak “sorgulayan, itiraz eden muhalifleri” iftiralarla hapse atmaktan geri durmayan akıllar... 2018’e girerken bütün bunlar beni umutsuzluğa mı sevk ediyor peki?” diye soruan Sabuncu, “Kesinlikle hayır. Bu ülkede bedelini göze alıp konuşan, yazan, haksızlıklara karşı çıkan insanlar var. Her görüşten, her inançtan... Haksızlıklara dur demek için illa sıranın kendisine, ailesine, yakınlarına gelmesini beklemeyen, çoğunun adını bile bilmediğimiz/bilmediğiniz kahramanlar var. Avukatlar, insan hakları savunucuları, gazeteciler, akademisyenler... Tabii anneler, bir de... Sadece kendi evladı için değil memleketin tüm evlatları için içi titreyen anneler... 2018 tüm Cumhuriyetçilere, meslektaşlarıma, düşünce ve ifade özgürlüğünü kullandığı için hapiste olanlara, başta Cumartesi Anneleri, tüm annelere, evlatlara, memlekete barış, huzur, adalet getirsin” diye yazdı. (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Göztepe tecrübeyle coştu

SONRAKİ HABER

İspanya Komünist Partisi (Marksist-Leninist) 9. kongresini topladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa