31 Aralık 2017 20:54

CHP'li Tezcan, Erdoğan'ın sözlerine cevap verdi

CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, Erdoğan'ın bugün Kılıçdaroğlu'ya yönelik söylediklerine cevap verdi: Ankara'ya gelmekten korktunuz.

Paylaş

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözlerine cevaben hazırladığı yazılı basın açıklamasında iddialara yanıt verdi. Tezcan, "Sizin başbakanınız o saatlerde Ilgaz Tünelinde saklanırken, saklanacak adresler araken, biz Genel Başkanımızın talimatıyla Türkiye Büyük Millet Meclisindeydik. Henüz hiçbir milletvekili gitmemişken Meclise ilk gidenler bizdik." ifadelerini kullandı.

'BİZ GENEL BAŞKANIMIZIN TALİMATIYLA TBMM'DEYDİK'

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu'ya karşı yönelttiği ifadelerine cevap verdi. Yazılı bir basın açıklaması hazırlayan Tezcan, "Herkesin yeni bir yıla huzur, umut ve iyi dileklerle girmeyi arzuladığı ve hazırlandığı bugün Erdoğan yine iftira dolu saldırılarına devam etmiş. Genel Başkanımızın darbe gecesi nerede olduğunu soruyor." diyerek "Sizin Başbakanınız o saatlerde Ilgaz Tünelinde saklanırken, saklanacak adresler ararken, biz Genel Başkanımızın talimatıyla Türkiye Büyük Millet Meclisindeydik." ifadelerini kullandı. 

'ANKARA'YA GELMEKTEN KORKTUNUZ'

Cumhuriyet'in haberine göre, Tezcan açıklamasında Erdoğan'a "Orada 'tankın üstüne çıkma zamanıdır' diyen bizdik. Siz o tarihte neredeydiniz Sayın Erdoğan? Emrinizdeki onca koruma filosuna rağmen 'güvenlik gerekçesiyle' Ankara’ya gelmekten korktunuz. Genel Kurula katılmadınız. Ankara’ya ancak 4 gün sonra geldiniz” yanıtını verdi. 

Erdoğan'a yönelik “Siz o gece devletin koruma ordusu ve kara hava koruma araçlarından oluşan koruma filosu ile kendi can güvenliğinizi sağlama almadan ortaya çıkmamıştınız. Darbe bastırıldıktan, havaalanı güvenliği sağlandıktan sonra Atatürk havaalanına inmiştiniz. Siz koruma filosu ile korunurken Sayın Genel Başkanımız da Bakırköy Belediye Başkanının evindeydi. Koruma filosu falan da yoktu” ifadelerini kullanan Tezcan'ın yazılı basın açıklaması şöyle: 

“Sayın Erdoğan sizin Başbakanınız o saatlerde Ilgaz Tünelinde saklanırken, saklanacak adresler ararken, biz Genel Başkanımızın talimatıyla Türkiye Büyük Millet Meclisindeydik. Henüz hiçbir milletvekili gitmemişken Meclise ilk gidenler bizdik. Orada “tankın üstüne çıkma zamanıdır” diyen bizdik. Mecliste parti ayrımı gözetmeksizin birlikte sabaha kadar bombaların altında direnenler bizlerdik. Genel Başkanımız 16 Temmuz günü, havayolları kapalı olduğu halde bütün imkanları zorlayarak İstanbul’dan Ankara’ya karayoluyla gelip TBMM genel kuruluna katılmış ve darbeye karşı konuşma yapmıştır. Siz o tarihte neredeydiniz Sayın Erdoğan? Emrinizdeki onca koruma filosuna rağmen “güvenlik gerekçesiyle” Ankara’ya gelmekten korktunuz. Genel Kurula katılmadınız. Ankara’ya ancak 4 gün sonra geldiniz. Güvenlik önlemi alma hakkı sadece sana mı ait Sayın Erdoğan? Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilk andan itibaren darbeye karşı duruşu vicdan ve izan sahibi herkes tarafından çok iyi bilinmektedir. Kendileri için, devletin koruma ordusu, koruma filoları ile havada ve karada korunmalarına karşın 4 gün başkente gelememeyi mubah görenler, tünelde ya da havaalanı hangarlarında saklanmayı konu etmeyenler, ana muhalefet partisi genel başkanının o geceyi bir belediye başkanının mütevazı evinde geçirmesine laf söylemektedir. Bu kuşkusuz izan yokluğu değil sadece vicdan körlüğüdür.” (HABER MERKEZİ)


 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Pamukla pamuk şeker arasındaki çocuk işçiler

SONRAKİ HABER

Erdoğan’ın suç duyurusunda bulunduğu haber için Le Point'e ödül verildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa