30 Aralık 2017 17:33

Yıldırım’dan KHK savunması: Yapılan en güzel düzenlemedir

Başbakan Binali Yıldırım çıkarılan KHK’leri savunarak: ‘Yapılan en güzel düzenlemedir. Karşı durmak darbecilere cesaret vermektir’ dedi.

Paylaş

Başbakan Binali Yıldırım, son çıkan KHK’ya yönelik tepkilere, “Hiç kimse oraya buraya çekmesin. Bu iş darbeye karşı koyan ve darbecilerin karşısına göğsünü siper eden, mermilere, bombalara meydan okuyan vatandaşlarımızın korunması için hukuki garanti altına alınması için yapılan bir düzenlemedir. Yapılan en güzel düzenlemedir. Bunun karşısında durmak darbecilere cesaret vermektir” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Edirne İl Kongresine katıldı. Başbakan özetle şunları söyledi:

‘OYUNUZU PAZARLIYORLAR, ALIYORLAR, SATIYORLAR’

“İnşallah bu sene sonunda rekor büyümeye imza atacağız. Ak gençlik bizim gururumuzsunuz.

Şimdi artık başkanlık cumhurbaşkanlığı sistemine o gün karşı çıkanlar bakıyoruz kıyıda köşede oturmuşlar hangi ittifakları yapalım da seçimi kapalım, hesap buna döndü. 2019 seçimleri için şimdiden pazarlıklara başladılar. Kimin adına yapıyorlar, millet adına, sanki sizin oyunuz onların cebinde. Oyunuzu pazarlıyorlar, alıyorlar, satıyorlar. Onlar kiminle kim bir araya gelecek, kiminle kim bir araya gelmeyecek, bütün hesapları akılları sıra yapıyorlar. Sizin bir hesabınız varsa bu milletin de bir hesabı var, o hesabı da 2019’da önünüze koyacak, bunu böyle bilin.

AK Parti her seferinde milletle bir olarak beraber olarak bütün oyunları bozdu. Bundan sonra da inşallah bozacak. 15 Temmuz katillerine karşı alçak FETO’culara karşı  milletçe dur dedik. Şimdi 2019, hedef 2019, Türkiye’nin kutlu yürüyüşü için de durmak yok.

‘BİR YANINDA FETÖ’CULAR DİĞER YANINDA DA FETO’CULAR KOLUNA GİRMİŞ. KOL KOLA YÜRÜYORLAR’

Biz 15 senedir millet için milletle yürüyoruz. Ana muhalefet partisi başkanı yine o biliyorsunuz yürüyeceğim diye tutturdu. Yollara düştü. Bir baktık ki bir yanında FETÖ’cular diğer yanında da FETO’cular koluna girmiş. Kol kola yürüyorlar. Buradan CHP’ye gönül veren bütün kardeşlerime sesleniyorum. 16 Nisan’da beraber kazandık. Türkiye kazandı. 2019’da da yine birlikte kazanalım. Türkiye kazansın.

Geçtiğimiz günlerde bir KHK çıktı. Ana muhalefet partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu sazı aldı eline, sazın ayarı bozuk, akordu yok, Allah ne verdiyse çalıyor.

‘YAPILAN EN GÜZEL DÜZENLEMEDİR’

Bu çıkarılan Kanun Hükmündeki Kararname gürültü patırtı yapıyorlar ya üzerinde nedir biliyor musunuz, 15 Temmuz  ve 16 Temmuz. Biliyorsunuz darbe 15 Temmuz akşam 9.30’da başladı, 16 Temmuz saat 11’de bastırıldı, gereği yapıldı. Bu süre içerisinde kimler bu darbeye karşı koydu, devlette görevliler, polis, vatansever askerler, hakimler, savcılar, devlette çalışan ülkesini vatanını seven insanlar, başka kim millet, vatandaş o gece sokağa çıktı, alçaklara haddini bildirdi. Darbe yapmaya çalışanlara millet darbe vurdu, darbeyi vurdu. Bu insanlarımıza  o gün vatanseverlik yapan, demokrasiyi koruyan ve milli iradeyi yere düşürmeyen, cumhurbaşkanını, seçilmiş hükümeti koruyan bu aziz milletin evlatlarını korumayıp da kimi koruyacağız ey Kılıçdaroğlu, darbecilerden yana mısın, milletten yana mısın şunu bilsin millet. Bu yaptığınız en hafifinden şehitlerimizin kemiklerini sızlatıyor. Gazilerimizi maalesef rencide ediyorsunuz. Bırakın bu vesayetçi anlayışı, milletin yanında olun. Hiç kimse oraya buraya çekmesin. Bu iş darbeye karşı koyan ve darbecilerin karşısına göğsünü siper eden mermilere bombalara meydan okuyan vatandaşlarımızın korunması için hukuki garanti altına alınması için yapılan bir düzenlemedir. Yapılan en güzel düzenlemedir. Bunun karşısında durmak darbecilere cesaret vermektir. Bunun karşısında durmak darbecilere ümit vermektir. Olay bu kadar açık ve seçiktir.

Bu vesile ile 15 Temmuz şehitlerimiz ve bu ülkenin bekası için istikrarı için kardeşliği için hayatını kaybeden bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

‘MAĞDUR OLANLARIN HAKLARINI İADE ETTİK’

FETÖ soruşturmalarının ardından görevlerine iade edilen ve haksız yere işlerinden olan insanların da bu mağduriyetini de gideriyoruz. Biliyorsunuz en son ByLock nedeniyle memuriyetten çıkarılanlar oldu.  Ama yapılan titiz çalışmalar sonunda bunların başka bir programa girmelerine rağmen  o programdan bilgileri haberleri olmadan ByLock’a yönlendirildikleri ortaya çıktı. Bunu biz dikkate aldık, incelettik ve bu şekilde mağdur olanların haklarını iade ettik. Buna bile laf etmeye çalışıyorlar. Dedik ki yaşla kuru bir tutulmayacak.

Türkiye’nin gündeminde uzun zamandan beri devam eden bir mevzu daha var, o da nedir taşeronlar. 1 milyona yakın taşeron ne olacak bizim durumumuz diye merak ediyordu. Ve nihayet karar verdik, bütün bu taşeronda çalışan kardeşlerimizi daimi kadrolara aldık.

‘BU KADAR BÜYÜK REFORMU KARALAMAK, GÖLGELEMEK VATANSEVERLİK DEĞİLDİR’

Yani vatandaşa bir değil birden fazla bu KHK’da müjde var. Bütün bunları görmeyip bir kelimeden bir cümleden hareketle bu kadar büyük reformu karalamak, gölgelemek vatanseverlik değildir.

Peki bütün bunları yaparken Kılıçdaroğlu ne yapıyor? Konuşuyor, konuşuyor, boş konuşuyor. Ne Kılıçdaroğlu ne de onunla aynı gemide yol alanlara son KHK’dan bir rant çıkmaz, bir ekmek onlara yok.

Terörle mücadelede adeta destan yazdık.

Çanakkale 1915 Köprüsünün de temelini attık. Çanakkale 1915 Köprümüz de 2023’ten önce açılacak.

ASGARİ ÜCRET

Asgari ücret de belli oldu. Ne dedik asgari ücret asla enflasyonun altında kalmayacak, üzerinde gerçekleşecek dedik. Böyle oldu mu, oldu. Böylece milyonlarca kardeşimizin alın teri göz nuru karşılıksız kalmadı.

‘EDİRNE’YE HIZLI TREN GELİYOR’

Edirne’ye hızlı tren geliyor, hayırlı uğurlu olsun. 2018’in ilk aylarında kazmayı vuruyoruz, temeli atıyoruz. Böylece Edirne-İstanbul arası 1 saat 15 dakika.” (ANKA)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Yedi yılda en az 3 bin 947 çocuğun yaşam hakkı ihlal edildi

SONRAKİ HABER

SES: Şiddete karşı 17 Nisan'da iş bırakıyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa