29 Aralık 2017 19:03

AKP’den Gül’e 'KHK' yanıtı

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, Abdullah Gül'ün KHK açıklamalarıyla ilgili 'Dostlarımızın medya üzerinden konuşması bizi üzer' dedi.

Paylaş

AKP Sözcüsü Mahir Ünal MKYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün KHK açıklamalarıyla ilgili “Dostlarımızın medya üzerinden konuşması bizi üzer' ifadelerini kullandı. 
 
Ünal, “11. cumhurbaşkanımızı Sayın Abdullah Gül AK Partinin milletvekilliği başbakanlık cumhurbaşkanlığı yapmış ve AK Partili olduğunu düşündüğümüz, dolayısıyla bizim bir ilkemiz vardır, dostlarımızın medya üzerinden konuşması bizi üzer” dedi.
 
Ünal’ın açıklamaları şu şekilde:

 
“Gördükleri bir eksiklik varsa biz işlerimizi istişare ile yaparız. Dolayısıyla sayın Cumhurbaşkanımızın ‘üzüldüm’ ifadesi de budur.
 
Bizimle dostlarımızın medya üzerinden konuşmasını ilke olarak kabullenmedik. Cumhurbaşkanımızın da Sayın Abdullah Gül ile bu süreçte bir teması olmamıştır.

KILIÇDAROĞLU’NUN AÇIKLAMALARI

O gece kanunsuz emre uymadığı için FETÖ’cüler için şehit edilen askerlerimiz var. Kemal Kılıçdaroğlu bal gibi biliyor ki o gece köprüde halkın üzerine ateş açanların FETÖ’cü olduğunu ve bu işi gönüllü yaptığını biliyor.
 
Burada linçten bahseden Kemal Kılıçdaroğlu şunu iyi bilmelidir ki eğer bu illet o gece kendine silah sıkan askerlere dönük bırakın saldırmayı link uygulamayı, onların silahlarını ele geçirdiğinde onları tek tek infaz edebilirdi.
 
O FETÖ’cü askerlere bu millet dokunmadı. Onları yargıya teslim etti. O gece bir yağma yaşanmadı. O gecenin bir ahlakı vardı.
 
Kemal Kılıçdaroğlu şuna karar vermelidir. 15 Temmuz’da bu milletin gösterdiği kahramanlıktan rahatsızlık duymuş olabilir. Açıkça çıksın desin ki, “ben darbecilerin yanındayım” desin. (MA)

ÖNCEKİ HABER

'OHAL halkın ihtiyacı değil, tek adam rejiminin tercihidir'

SONRAKİ HABER

Belediye başkanı ve jandarma komutanı düğünlere 'kural' getirdi: Dış çekim yasak!

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa