4 yıl önce komaya giren Michael Schumacher, gizemini koruyor

4 yıl önce komaya giren Michael Schumacher, gizemini koruyor

Geçirdiği kaza sonucu 4 yıldır komada olduğu belirtilen Michael Schumacher'in sağlık durumuyla ilgili gizlilik kararı olduğu için bilgi alınamıyor.

Tam 4 yıl önce Fransa'da geçirdiği kayak kazasının ardından komaya giren Michael Schumacher, o günden bu yana kamuoyunun önüne çıkamadı. Kazanın ardından ailesinin isteği doğrultusunda sağlık durumuna ilişkin gizlilik getirilen Schumacher'in şu anki akıbeti bilinmiyor.

Schumacher'in ailesi daha önce yaptıkları açıklamada, deneyimli F1 pilotunun yürüyemediğini belirtmişti. Ancak kimi kaynaklara göre ailesinin bu açıklaması komayadaki pilotun bir daha yürüyemeceğine dair haberlerin yapılmasından dolayı olduğu ve bunu temellendirmek için yaptığı belirtilmişti. Menajer Kehm ise konuya ilişkin, “Ne yazık ki bazı konulara açıklık getirmek zorunda kaldık. Schumacher’in yürüyebildiği yönündeki iddianın doğru olmadığını belirttik” dedi.

Michael Schumacher
Michael Schumacher

Kendi branşında 'yaşayan efsane' olarak anılan Schumacher'in üst üste 5 kez olmak üzere toplamda 7 kez şampiyonluğu bulunuyor.  45 kiloya kadar düştüğü ve boyunun 15 cm kısaldığı gibi iddiaları da gizlilik kararı nedeniyle doğrulanamadı.

Ayrıca, 1991-2006 ve 2010-2012 yılları arasında Formula 1'de yarışan ve tüm zamanların en çok şampiyon olan pilotu olan Schumacher, aynı zamanda 91 galibiyetle tüm zamanların en çok yarış kazanan pilotu konumunda.

Forbes'e göre efsane pilot kariyeri boyunca 1 milyar dolarlık bir kazanç elde ederken, listedeki tek Formula 1 pilotu konumunda yer aldı. (SPOR SERVİSİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 29 Aralık 2017 16:52
www.evrensel.net
ETİKETLER Michael Schumacher