29 Aralık 2017 13:17

Üniversitede 'Müslüman yılbaşı kutlamaz' afişleri

Karaman Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde, üniversitenin logosunun olduğu 'Müslüman yılbaşı kutlamaz' ve 'Piyango haramdır' yazılı afişler asıldı

Paylaş

Karaman Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde, üniversitenin logosunun da yer aldığı 'Müslüman yılbaşı kutlamaz' ve 'Piyango haramdır' yazılı afişler asıldı.   

Karaman'da, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü'ndeki farklı noktalara, üniversitenin logosunun da yer aldığı 'Müslüman yılbaşı kutlamaz' ve 'Piyango haramdır' yazılı afişler asıldı. Üniversite yetkilileri, "Kanunsuz bir eylem olmadığı sürece bu tür afişlerin asılmasını onaylıyoruz'' ifadelerini kullandı.

Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi'nin Yunus Emre Kampüsü'nün farklı noktalarına yılbaşı kutlaması ve piyango karşıtı afişler asıldı. Üniversitenin Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'nın kaşe ve imzasıyla onaylanmış olarak asılan 'Müslüman yılbaşı kutlamaz' ve 'Piyango haramdır' yazılı afişlerde, bir sivil toplum kuruluşunun yanı sıra üniversitenin logosunun da bulunduğu görüldü. Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'na ait bir panoda ise başka bir sivil toplum kuruluşuna ait 'Yılbaşı kutlamıyoruz' yazılı afiş asıldı.

Üniversite yetkilileri, asılan afişlerin mevzuata aykırı olmadığını belirterek, şunları kaydetti:

''Mevzuata aykırı olmadığı, kanunsuz bir eylem olmadığı sürece bu tür afişlerin asılmasını üniversite olarak onaylıyoruz.'' (DHA)
 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Diyalog Grubu’ndan 'İnsanca yaşam için OHAL'e son' çağrısı

SONRAKİ HABER

BM Sözcüsü uyardı: Yemen’de insan yaşamı hiçe sayılıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...