Mobilyacılar sitesinde yangın

Fotoğraf: AA

Mobilyacılar sitesinde yangın

Türkiye’nin en büyük mobilya üretim merkezlerinden birisi olan Ankara Mobilyacılar Sitesinde çıkan yangında 20’ye yakın işyerinde maddi hasar meydana geldi. Çıkan yangında şans eseri yaralanan olmazken, yangının büyümesiyle itfaiye ekipleri alevleri söndürmek için saatlerce uğraştı.  Site içinde

Türkiye’nin en büyük mobilya üretim merkezlerinden birisi olan Ankara Mobilyacılar Sitesinde çıkan yangında 20’ye yakın işyerinde maddi hasar meydana geldi. Çıkan yangında şans eseri yaralanan olmazken, yangının büyümesiyle itfaiye ekipleri alevleri söndürmek için saatlerce uğraştı.  
Site içindeki Has Fason Kesim isimli işyerinde çıkan yangının nedeni henüz belirlenemedi. Bitişik şekilde ve tamamı mobilya üretim atölyelerinin bulunduğu bölgede çıkan yangın, işçilerde büyük paniğe neden oldu. Yangının çıktığı bölgeye sadece 200 metre uzaklıkta bulunan Büyükşehir Belediyesi itfaiye biriminin bölgeye geç gelmesi de dikkat çekti.
Büyüyen yangına güçlükle müdahale eden itfaiye ekipleri ile işçiler arasında zaman zaman tartışmalar yaşandı. İşçiler sitelerde yapılan imalatlarda bomba etkisi yaratan kimyasallarla çalıştıklarını söyleyerek, itfaiyenin burunların dibinde olmasına rağmen geç müdahale edilmesine tepki gösterdi.
(Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net