28 Aralık 2017 20:57

Ceylanpınar davasının her duruşmasında savcı değişiyor

'Çözüm sürecinin bitirilmesine' gerekçe yapılan Ceylanpınar davasında savcı yine değişti.

Paylaş

Hükümet tarafından “Çözüm sürecinin bitirilmesine” gerekçe yapılan Ceylanpınar davasında savcı yine değişti. Davanın 6’ncı savcısı da mütalaa için ek süre talep etti. Avukatların “Zulme dönüştü” dediği duruşma yine ertelendi. 

Urfa’nın Ceylanpınar ilçesinde 22 Temmuz 2015 tarihinde Polis Feyyaz Yumuşak ve Okan Acar’ın evlerinde ölü bulunmasıyla ilgili açılan davanın 11’inci duruşması, Urfa 2’nci Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşmaya, tutuklu yargılanan Mehmet Naci Yılmaz, Sedat Aydın ve Hüseyin Aydın cezaevinden SEGBİS’le katılırken, Urfa T Tipi Cezaevinde tutuklu olan Hasan Aydın ise duruşmada hazır bulundu. 

SAVCI YİNE DEĞİŞTİ 

Bir önceki duruşmada savcı, mütalaa için süre istemişti. 5 savcının değiştiği dosyada bu duruşmada da savcının değiştiği görüldü. Bir önceki duruşmada vekaleten atanan mahkeme başkanı bu duruşmada da yer aldı. 

Kimlik tespiti ardından savcı tekrardan mütalaa için 6’ncı kez ek süre talep ederek, tutuklu bulunan sanıkların da tutukluluk hallerinin devamını istedi. 

‘ZULME DÖNÜŞTÜ’

Avukat Mustafa Vefa,”Biz savunma için 6 defa ek süre istesek dosyayı kafamıza yeriz. Bu 6’ncı celse oldu mütalaa için ek süre talep ediliyor. 2 buçuk yıl oldu bu durum adaleti aşıyor ve zulme dönüşüyor” dedi.

Avukatlardan sonra mahkeme heyeti, dosyanın mütalaası için 6’ıncı kez süre verilmesine, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek, duruşmayı 20 Şubat 2018 tarihine erteledi. (URFA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Taşeron işçisi: KHK ile gelen kadro yine KHK ile gidebilir

SONRAKİ HABER

Marmara'da sıcaklıklar artacak (29 Ocak 2020)

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa