28 Aralık 2017 17:14

Edirne Belediyesi de yılbaşı kutlamalarını iptal etti

İstanbul'da Beşiktaş, Taksim ve Şişli Belediyelerinin ardından Edirne Belediyesi de yılbaşı kutlamalarını iptal ettiğini duyurdu.

Paylaş

Edirne Belediye Başkanı CHP'li Recep Gürkan, belediyede çalışan 120 işçinin ücretini 2 aydır ödeyemedikleri için geleneksel hale getirdikleri yılbaşı kutlamalarını bu yıl iptal ettiklerini söyledi. Başkan Gürkan, "İşçilerimizin maaşlarını ödeyemediğimiz için bizim eğlenmemiz söz konusu olamaz" dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, düzenlediği basın toplantısında belediye olarak Saraçlar Caddesi üzerinde geleneksel hale gitirdikleri yılbaşı kutlamalarını, işçilerinin ücretlerini 2 aydır veremedikleri için, bu yıl iptal ettiklerini söyledi. Gürkan, "Son 2 aydır özelikle, aslında 6 aydır ekonomik bir kriz içindeyiz. Sadece biz değil, tüm ülke bu krizde. Biz bunun ilk 4 ayını hissettirmeden işçimize atlattık ama, son 2 aydır biz de bütün kurumlar gibi çok büyük bir kriz içerisindeyiz. Tabi ki hazine de böyle. Belki kaçırdınız son çıkan kanun hükmünde kararnamede Vakıflar Bankası'ndaki bir payın hazineye devredilmesiydi. Bu konuda sadece biz değil, hem hazine, hem bütün belediyeler, şirketler ciddi sıkıntıda. Bu bağlamda Ekim ayından bu yana taşeron arkadaşlarımızın maaşlarını ödemekte gerçekten zorlanıyoruz. Daha önce de gecikmeli de olsa maaşları ödedik. Ama ilk kez bu son 2 aydır maaşları ödemekte ciddi zorlanıyoruz" diye konuştu.

120 İŞÇİ ÜCRETLERİNİ ALAMIYOR

Gürkan, 2 aydır Fen İşleri ve Kültür Müdürlüğü birimlerinde çalışan 120 işçinin ücretini ödeyemediklerini belirterek, "Onların maaşlarını ödeyemediğim için konsere para veremem. Belediye olarak şehrimizi süsledik. Ben de işçilerim maaşlarını alamadığı için 2 aydır maaşımı almıyorum. Bunun tam anlamıyla parayla da alakası yok. Etik olarak bu kararı aldık. Yılbaşına işçi maaşsız giriyor, gidip orada eğlenmek etik olarak bana doğru gelmiyor. İşçilerimizin maaşlarını ödeyemediğimiz için bizim eğlenmemiz söz konusu olamaz" dedi. (Edirne/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Meteoroloji'den 6 il için kuvvetli yağış uyarısı

SONRAKİ HABER

Defne'de halk arıtma tesisinin taşınmasını istiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...